Aksident i rëndë në rrugën Ohër-Resnjë
Maqedoni, Slider

Aksident i rëndë në rrugën Ohër-Resnjë

Dy persona, prej të cilëve njëri adoleshent, janë lënduar në një aksident të rëndë komunikacioni që mbrëmë ka ndodhur në rrugën magjistrale Ohër-Resnjë, në udhëkryqin për tek fshati Kuraticë.

SPB Ohër njofton se aksidenti ka ndodhur në orën 20:15 mes makinës “seat leon” me targa të Manastirit e drejtuar nga M.D (23) nga Manastiri dhe makinës “reno klio” me targa të Ohrit, e drejtuar nga G.K (22) nga Ohri.

“Në aksident lëndime të rënda ka marrë G.K dhe vajzë adoleshente, bashkudhëtare në veturën reno klio. Ata janë transferuar në Spitalin e Përgjithshëm, ndërsa më vonë në spitalin “Shën Erazmi” ku edhe kanë marrë trajtimin mjekësor”, tha zëdhënësi i SPB Ohër, Stefan Dimoski.

Ekspertizë në vendngjarje ka kryer ekipi i SPB Ohër.

June 26, 2019

Struga Ekspres