Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniZaev: Viktimat e tragjedisë janë të moshës 25-30 vjeçare, të mbijetuarit kanë...

Zaev: Viktimat e tragjedisë janë të moshës 25-30 vjeçare, të mbijetuarit kanë thyer xhamat e autobusit

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev tani më është në Bullgari për shkak të aksidentit të madh në autostradën Struma.

Në një intervistë për Bullgaria ON AIR, kryeministir tha se do të takohet me shtatë personat të cilët i kanë mbijetuar tragjedisë. Ai ka thënë se ka arritur që të bisedojë me njërin nga personat me telefon që ka qenë në autobusin.

“Më tha se ka dëgjuar shpërthim. Ai dhe gjashtë të tjerë që kanë mbijetuar kanë thyer xhamat e autobusit dhe kanë arritur të ikin dhe të shpëtojnë. Viktimat e tragjedisë janë persona të rinj të moshës 25-30 vjeçare, ka 12 fëmijë. Tragjedia është e madhe”, ka thënë Zaev, transmeton SHENJA.

Në këtë fazë nuk pritet të ketë hetim paralel ka thënë Zaev.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments