/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Tërmeti ndjehet edhe në Strugë
Maqedoni, Slider

Tërmeti ndjehet edhe në Strugë


Një lëkundje e forte termeti ka rikthyer panikun ne vend. IGJEUM raporton se termeti eshte regjistruar ne oret e para te mengjesit te sotem ne Korce.

Sipas IGJEUM lekundja ka qene me magnitudë 5.2 i shkallës Rihter dhe ka tronditur qytetin juglindor, në 05. 25.

Epiqendra e termetit ka qene 3 km ne Veri Lindje te Miras dhe 11 km ne Juglindje te Korçës.Tërmeti u ndje edhe në Strugë.

Nuk ka ende te dhena per demtime ne zonat ku eshte ndjere me shume termeti.

November 1, 2019

error: Content is protected !!
Struga Ekspres