Saturday, June 15, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniOsmani: Korridori 8 – niveli i njejtë si pavarësia, Marrëveshja e Ohrit...

Osmani: Korridori 8 – niveli i njejtë si pavarësia, Marrëveshja e Ohrit dhe e Prespës

Opozita maqedonase ka shansin ta përmirësojë një lëshim historik të bërë me Korridorin 8. Ky është konstatimi i ministrit Bujar Osmani, i cili duke foli për rëndësinë e këtij korridori. Korridori 8 sipas tij nuk është vetëm projekt kombëtar i shqiptarëve, por projekt shumë i rëndësishëm për rajonin dhe më gjerë.

“Pas pavarësisë, Marrëveshjes së Ohrit, Marrëveshjes së Prespës, kujtoj që Korridori 8 është në atë nivel të rëndësisë për shtetin… Ky është korridor që lidh Shkupin me Ohrin. 30 vite njerëzit udhëtojnë nëpër male me gjitha vështirësitë që i ka ajo rrugë. Me këtë krijohet mundësia që të shkoni në Ohër, në Strugë, në TIranë për shumë pak kohë”, sqaroi Osmani.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments