/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Një nxënës i vdekur dhe një polic i plagosur pas të shtënave në një shkollë në Amerikë
Bota, Slider

Një nxënës i vdekur dhe një polic i plagosur pas të shtënave në një shkollë në Amerikë

Të shtënat në një shkollë të mesme në Knoxville të hënën lanë një nxënës të vdekur dhe një oficer të plagosur, thanë zyrtarët e Tennessee. Oficerët iu përgjigjën raporteve të një individi potencialisht të armatosur në Shkollën e Mesme Austin-East, tha drejtori i Byrosë së Hetimeve në Tennessee, David Rausch gjatë një konference shtypi.

Oficerët e gjetën individin në banjën e shkollës dhe e urdhëruan që të dilte jashtë. Ai nuk pranoi dhe pasi qëlloi, të paktën një oficer u përgjigj me zjarr, tha Rausch, raporton CNN.

I armatosuri i cili u identifikua si nxënës i shkollës, vdiq në vendin e ngjarjes, tha Rausch. Autoritetet thanë se nuk po e publikojnë emrin e studentit në këtë kohë.

Një oficer i Knoxville u qëllua të paktën një herë dhe u dërgua në Qendrën Mjekësore atje tha policia.

Fillimisht, autoritetet thanë se oficeri kishte dëmtime jo-kërcënuese për jetën. Por në konferencën për shtyp të hënën vonë, Shefi i Policisë së Knoxville, Eve Thomas tha se oficeri i plagosur është në operacion dhe është në gjendje të rëndë.

(Foto: AP)

April 13, 2021

error: Content is protected !!
Struga Ekspres