Veleshtari Besmir Bojku sot shënoi për Shkëndijën e cila u shpall kampion vjeshtor
Qyteti, Slider, Sport

Veleshtari Besmir Bojku sot shënoi për Shkëndijën e cila u shpall kampion vjeshtor

Kuqezinjtë e mbyllin me stil gjysmëstinorin vjeshtor në LPFM, duke mundur me shifra të thella 3:0 Renovën përmes një kundërsulmi sollën goditjen e dytë të takimit. Nafiu bukur lëviz në të majtë dhe asiston para portës ku Bojku me vole realizon bukur për 2:0.I inkuadruar si zëvendësues në minutën e 63-të, Besmir Bojkut i’u deshën vetëm katër minuta për të gjetur golin e dyfishimit të rezultatit në 2:0. Dy minuta para përfundimit të kohës së rregullt Omar Imeri përfundon me gol për 3:0 aksionin e bukur të kuqezinjëve, që mbyllin me stil gjysmën e parë të kampionatit. Tashmë vëmendja kthehet ka dueli i kthimit të 1/4 së finales së Kupës të mërkurën me Pobedën.

December 2, 2018

Struga Ekspres