Tronditet bota e boksit, ish-kampioni i botës vdes në moshën 47-vjeçare
Slider, Sport

Tronditet bota e boksit, ish-kampioni i botës vdes në moshën 47-vjeçare

Ish-kampioni i botës në peshat super të mesme në boksin profesionist, Markus Beyer, ka vdekur në moshën 47-vjeçare.  Beyer vdiq në një spital të Berlinit pas një beteje të shkurtër me një sëmundje të rëndë, njofton familja e tij, përcjell Gazeta Express.  Ish-trajneri i tij, Ulli Wegner, ka thënë se nuk ka fjalë ta përshkruajë dhimbjen për humbjen e një njeriu të mirë si Beyer.

“Nuk mund ta përshkruajë me fjalë atë që e ndiej. Të gjithë e dinë se ai ishte atleti im i preferuar dhe mbi të gjitha një njeri i mirë”, tha Wegner. Beyer boksoi për herë të fundit në vitin 2008 dhe nga 2015-ta punoi si analist i boksit në televizionin gjerman MDR.

December 4, 2018

Struga Ekspres