Sot është nxehtë, 36 gradë celsius
Maqedoni, Slider

Sot është nxehtë, 36 gradë celsius

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe i nxehtë. Pasdite në vendet malore do të ketë kushte për reshje të shiut. Do të fryjë edhe erë mesatare jugore.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 12 der 21 gradë, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 27 deri 36 gradë celcius.

Nesër moti do të jetë me diell dhe i nxehtë, ndërsa të shtunën pritet të ketë ulje të temperaturave./Telegrafi/

August 9, 2018

Struga Ekspres