Ridvan Zykaj vrau me kallashnikov 8 familjarët e tij, në mesin e tyre edhe fëmijë
Shqipëri, Slider

Ridvan Zykaj vrau me kallashnikov 8 familjarët e tij, në mesin e tyre edhe fëmijë

Në Resulaj të Vlorës u regjistrua pasditen e së premtes një ndër ngjarjet më të rënda në dy dekadat e fundit. 24-vjeçari Ridvan Zykaj, ka ekzekutuar në gjakftohtësi 8 persona, anëtarë të Zykaj.

Sipas raportimeve të Top Channel, autori i ngjarjes ka hyrë fillimisht në shtëpinë e gjyshërve i armatosur me kallashnikov, e ka shtënë mbi ta dhe dy prej pjesëtarëve të familjes së një xhaxhai. Më tej ka shkuar në shtëpinë e xhaxhait tjetër, 30 metra më larg, për të ekzekutuar edhe 4 persona të tjerë, vet xhaxhain, bashkëshorten dhe dy fëmijë.

Ridvan Zykaj u largua me shpejtësi nga vendi i ngjarjes, ndërsa po kërkohet nga forca të shumta policie të Drejtorisë së Policisë së Vlorës. Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë që ndodhen po në këtë qark kanë dalë në aksion për kapjen e tij, pasi konsiderohet tejet i rrezikshëm dhe i armatosur.

August 10, 2018

Struga Ekspres