Puntorie Muça Ziba vjen me librin “Koha e Qershive” (FOTO)
Kulturë, Slider

Puntorie Muça Ziba vjen me librin “Koha e Qershive” (FOTO)

Sapo ka dalë nga shtypi libri me poezi “Koha e Qershive”, i poetes së njohur Puntorie Muça Ziba, njofton Koha,transmeton Struga Ekspres.

Ndryshe, Puntorie Muça – Ziba u lind në Strugë në vitin 1954 . Shkollën fillore e kreu në Veleshtë, të mesmen në Strugë, kurse Akademinë Pedagogjike, dega Gjuhë dhe Letërsi shqipe në Shkup. Punon si mësuese letërsie në Shkup.

June 29, 2018

Struga Ekspres