Prej të shtunën borë dhe shi në Maqedoni
Maqedoni, Slider

Prej të shtunën borë dhe shi në Maqedoni

Nën ndikimin e një valë të lagur të shtunën pasdite dhe gjatë natës deri të dielën, do të ketë reshje të pakta të shiut në pjesën perëndimore të vendit. Në rajonet më të larta malore do të ketë reshje të borës.

Të dielën gjatë ditës moti pritet të jetë me diell dhe vranësira të pakta, ndërsa reshje të shiut dhe borës pritet të ketë gjatë natës së diel dhe ditën e hënë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Prej ditës së hënë dhe ditëve tjera në vazhdim meteorologët parashohin që moti të jetë stabil, por me temperatura të ulta.

December 6, 2018

Struga Ekspres