Përleshje masive mes tifozëve malazezë dhe atyre serbë në Podgoricë (VIDEO)
Rajoni, Slider

Përleshje masive mes tifozëve malazezë dhe atyre serbë në Podgoricë (VIDEO)

Tifozët malazezë dhe ata serbë janë përleshur mesvete në ndeshjen që Serbia e fitoi ndaj Malit të Zi në Ligën së Kombeve në Podgoricë.

Serbia ka shënuar fitore 0-2 në Podgoricë ndaj Malit të Zi në Ligën e Kombeve në Ligën C, në një ndeshje ku tifozët e dy ekipeve qeruan hesape mesvete.Serbë dhe malazezë u rrahën masivisht, ndërsa edhe përkundër përpjekjeve të mëdha të organeve të rendit nuk u arrit të evidentohej incidenti.

Eskalimi i situatës në tribuna pritet t’u kushtojë rëndë të dy federatave.Vlen të ceket se për Malin e Zi për 80 minuta në fushë u paraqit edhe sulmuesi nga Kosova, Fatos Beqiraj.

October 12, 2018

Struga Ekspres