Ky Juventus i madh që përmbysi Atletico Madridin me 3 golat e Cristiano Ronaldos
Slider, Sport

Ky Juventus i madh që përmbysi Atletico Madridin me 3 golat e Cristiano Ronaldos


Cristiano Ronaldo e ka frymëzuar Juventusin të kalojë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke realizuar het-trik në fitoren 3:0 të bardhezinjve kudër Atletico Madridit në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales të martën në Torino.
Ronaldo shënoi tri gola në fitoren 3:0 të Juventusit kundër Atleticos në Allianz Arena, duke e përmbysur humbjen 2:0 në Madrid dhe duke ia siguruar çerekfinalen skuadrës së tij me rezultat të përgjithshëm 3:2, raporton Gazeta Express.

Me një lojë shumë më ndryshe dhe tejet mbrojtëse për dallim nga ndeshja e parë, Atletico eliminohet nga Liga e Kampionëve edhe pse e kishte fituar ndeshjen e parë 2:0.

March 12, 2019

Struga Ekspres