Frëngovarët e talentuar po shkëlqejnë me skuadrën “FC United Zürich” në ligën e parë klasike të Zvicrës (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Frëngovarët e talentuar po shkëlqejnë me skuadrën “FC United Zürich” në ligën e parë klasike të Zvicrës (FOTO)

Ekipi “FC United Zürich” i drejtuar nga disa djem të talentuar dhe sportëdashës nga Frëngova e Strugës të cilët jetojnë dhe veprojnë në Zvicër, korri fitoren e parë në ligën e parë klassike të Zvicrës, informojnë nga ky klub për Struga Ekspres.

Ja letra, drejtuar redaksisë së Struga Ekspres nga klubi “FC United Zürich” :

“Përshendetje sportëdashes, një lajm shumë i mirëpritur për djemtë nga Frëngova e Strugës, që me skuadrën e tyre “FC United Zürich” korrën fitoren e parë në Ligën e parë Klassike të Zvicrës si mysafir, falë punës të palodhur të trajnerëve Kushtrim dhe Ferdi Xhaferi, Asistent trajnerit, Edmond Shaqiri si dhe kapitenit tê skuadres Indrit Xhaferi dhe Stafit tê ekipit nga Frëngova.
Rezultati dhe suksesi erdhi falë edhe futbollistëve shqiptar,Rondi Selimi dhe Rilind Lumani nga Frengova të cilët janë pjesë e kësaj skuadre.
Shpresojmë në të ardhmen do të arrijmë edhe shumë fitore në ligen e parë klasike në kampionin zviceran.
Ju përshendesim në emer të klubit dhe të stafit punues të “FC United Zürich”,shprehen të entuziazmuar nga ky klub.
(Struga Ekspres)


(Struga Ekspres)

October 28, 2018

Struga Ekspres