Fiton 530 milionë dollarë në llotarinë amerikane, por ende nuk ka shkuar të marrë paratë
Bota, Slider

Fiton 530 milionë dollarë në llotarinë amerikane, por ende nuk ka shkuar të marrë paratë

Një person me fat në Kaliforni u bë me 530 milionë dollarë, pasi fitoi çmimin e shtatë më të madh të “Mega Millions”.

Numrat e faturuar të biletës përputheshin me të gjithë gjashtë numrat e qëlluar në natën e së premtes, transmeton rtv21.tv.

Numrat ishin 17, 19, 27, 40 dhe 68. “Ari Mega Ball” ishte një 2, deklaruan zyrtarët e konkursit, përcjell albinfo.ch. Megjithatë, fituesi nuk ka shkuar akoma për të kërkuar çmimin. Bileta fituese u shit në Sorrento Deli Mart, në afërsi të Torrey Pines Golf Course në Kaliforni.

Ky është fituesi më i madh që nga çmim i parë nga tetori i kaluar, kur fituan një miliardë dollarë. Është çmimi i shtatë më i madh në historinë e lotarisë, raporton CNN.

44 shtete marrin pjesë në lotari “Mega Millions”, përveç Uashingtonit D.C dhe Ishujve Virgjër të Shteteve të Bashkuara. Shanset për të fituar çmim të madh janë 1 në rreth 302 milionë.

June 9, 2019

Struga Ekspres