Festë e madhe për Vllaznimin e Strugës, mposht FC.Karaormanin, rivalin e qytetit (FOTO)
Qyteti, Slider

Festë e madhe për Vllaznimin e Strugës, mposht FC.Karaormanin, rivalin e qytetit (FOTO)

Sot në ora 16:00 në Strugë u luajtë derbi i qytetit në futboll ku u ndeshën dy rivalët e përjetshëm, Vllaznimi dhe Karaormani.

Ishte ekipi i Vllaznimit i cili mposhti rivalët e qytetit me rezultatin 2 me 1.

Për ekipin e Vllaznimit shënoi Seit Kreka dhe Daniel Shekutkoski ndërsa për Fc.Karaormanin shënoi Nikolla Grdanoski, të tri golat u shënuan që në pjesën e parë të ndeshjes që rezultoi të jetê rezultati final ,2 me 1,informon Struga Ekspres.

Me këtë fitore FC.Vllaznimi ngjitet në vendin e dytë të tabelës duke synuar ligën e dytë për në sezonin e ardhshëm.

Skuadra e Vllaznimit sot festoi fitoren e shumëpritur,duke mposhtur Karaormanin,rivalin e qytetit.

(Struga Ekspres)

April 14, 2019

Struga Ekspres