E ardhmja e stolit të Kombëtares, Armand Duka konfirmon 3 kandidatët
Slider, Sport

E ardhmja e stolit të Kombëtares, Armand Duka konfirmon 3 kandidatët


Pas fitores me Andorrën, tani është koha të mendohet për trajnerin e ri të Kombëtares. Presidenti i Federatës së Futbollit, Armand Duka konfirmoi kandidatët, ku përveç pistave të huaja konfirmon edhe idenë për të rikthyer një shqiptar në krye të stolit.

Kandidatë janë edhe Besnik Hasi, Arjan Peço, por edhe Ervin Bulku, i cili e drejtoi ekipin në fitoren e parë të kualifikueseve të Euro 2020.

“Rrotull këtyre emrave, pasi të tjerë nuk ka. Pse jo edhe Ervin Bulku, pse jo edhe Sul Mema, pse jo edhe ndonjë tjetër. Nuk e di nëse ishte kundërshtari modest, por përgatitja në një kohë të shkurtër, vetëm dy ditë, nga Bulku dhe Mema për mua ka qenë maksimal”, u shpreh Duka

March 27, 2019

Struga Ekspres