Duhet të shkojmë në Çamëri, në tokën tonë, me flamur shqiptar, të kujtojmë njerëzit tanë të vrarë
Opinion, Slider

Duhet të shkojmë në Çamëri, në tokën tonë, me flamur shqiptar, të kujtojmë njerëzit tanë të vrarë

DUHET

Duhet te shkojme ne Cameri.Po po.Te shkojme me flamuj shqiptare dhe te perkujtojme njerzit tane qe jane vrare nga greket.Te bertasim e te kendojme.Te fyejme greket dhe kush i ka bere greket.DUHET.Se paku edhe per politikanet tane.Frikacaket me te medhenj te te gjitha kohrave.Dhe degjojme njerzit qe kane dy ore qe thone.Ku je o Enver?!Ndaj DUHET.Po kush ta bej?E gjithe kjo maskarade me lejen e drejtuesve te shtetit shqiptar.Tradhetia me e madhe.Ndaj duhet.Te shkojme ne Cameri.Te ngrejme vetem nje flamur.Vetem nje dhe t’i kendojme flamurit tone ne token tone.Shikoni se sa me kenaqesi bejne trasmetimin televizionet tona te paguara nga greku!SHIKONI!Si mund te perdhoset nje shtet i tere nga nje grup njerzish te dalldisur nga urrejtja fshatare?!Ndaj DUHET.Te shkojme ne cameri.Jo kur te thote Europa se asnjehere nuk ka per ta thene.Te shkojme kur duam ne.Sepse eshte toka jone.Na kane vrare shume.Jo nje Konstandin.Konstandini rrembeu armet i pari.Te luftonte kunder fshatareve te vet.
DUHET.
Ndaj sa here qe gjendem ngushte,mermeris me vete kengen e Sherif Merdanit,”Po ku ishe ti o zot”.
Dhe njeriu i shkrete,me apo pa mend,me apo pa shkolle,me apo pa leke,mendon:
PERSE duhet te NENSHTROHEMI?!
U tejkalua cdo kufi!
Besim Bashllari-aktor, regjisor
(Struga Ekspres)

November 8, 2018

Struga Ekspres