Sport

Seit Kreka, trajneri i ri që nderon Strugën, kësaj radhe me shkollën e Futbollit ” Flamurtari” do të ndeshet me këto skuadra evropiane (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Seit Kreka, trajneri i ri që nderon Strugën, kësaj radhe me shkollën e Futbollit ” Flamurtari” do të ndeshet me këto skuadra evropiane (FOTO)

Shkolla e futbollit Flamurtari nga Ladorishti, vitin e ri 2018 do ta fillojë me një turne shumë të rëndësishëm dhe sfidues për ta, ku do të jenë skuadrat si FC PAOK ,STEAUA -Bukuresht ,FC VARDAR, dhe shume skuadra tjera që do të ballafaqohen në Bullgari, njofton Struga Ekspres. “Pas turneve në Danimarkë , Shqipëri ,…

Lojtarët e Skënderbeut nuk lejohen të aterojnë në Prishtinë, kthehen përsëri në Zvicër
Slider, Sport

Lojtarët e Skënderbeut nuk lejohen të aterojnë në Prishtinë, kthehen përsëri në Zvicër

Një situatë e rrallë ka ndodhur me skuadrën shqiptare të Skënderbeut gjatë kthimit nga Zvicra në Tiranë. Klubi korçar ka udhëtuar me avion nga Berna në Prishtinë. Megjithatë, autoritetet e Kosovës nuk kanë pranuar në aeroport që Bakari Nimaga dhe Benyam Demte të vijojnë rrugëtimin drejt Shqipërisë. Kjo për shkak të një problem në dokumentacion….

Boksieri shqiptar i gatshëm për duelin e radhës në Zvicër
Slider, Sport

Boksieri shqiptar i gatshëm për duelin e radhës në Zvicër

Boksieri shqiptar, i cili jeton dhe vepron në Zvicër, Arnold Gjergjaj është i gatshëm për duelin e radhës të tij, që do të zhvillohet të shtunën në Bazel, shkruan albinfo.ch. Gjergjas nesër do të ndeshet me Sean BIG SEXY Turner në “Grand Casino Basel”, derisa vetë boksieri në rrjetet sociale ka njoftuar se janë shitur…

Kush me kë mund të përballet në Champions League?
Slider, Sport

Kush me kë mund të përballet në Champions League?

Champions League tashmë njeh 12 skuadra nga 16 gjithsej sa do të jenë në raundin tjetër. Manchester United, PSG, Roma, Barcelona, Manchester City, Besiktas dhe Tottenham tashmë janë kualifikuar si liderë të Grupeve dhe mbetet të konfirmohet edhe Liverpooli, nëse fiton sonte kundër Spartak Moskës. Kurse nga pozita e dytë, tashmë janë kualifikuar: Basel, Real…

Nuri Seferi po kthehet në ring, kjo është data (FOTO)
Slider, Sport

Nuri Seferi po kthehet në ring, kjo është data (FOTO)

Boksieri i njohur kosovar ka zyrtarizuar kthimin e tij në ring. Bëhet fjalë për Nuri “Tyson” Seferi, i cili përmes rrjeteve sociale ka thënë se do të kthehet në ring më datën 22 dhjetor 2017, shkruan IndeksOnline. Ai ka kërkuar mbështetje të madhe nga tifozët shqiptar, ndërsa kundërshtarin dhe detajet tjera ka preferuar t’i jep…

Me moton  Një Komb, Një Gjuhë, Një Flamur
Slider, Sport

Me moton Një Komb, Një Gjuhë, Një Flamur

Me moton Një Komb, Një Gjuhë, Një Flamur Dje, më 28 nëntor 2017, me rastin e festës së Flamurit, në Prishtinë, u mbajt edicioni i XVIII-të i Kampionatit Mbarëkombëtar në karate, nën patronazhin e Federatës së Karatesë së Kosovës. Në këtë Kampionat morën pjesë sportistë nga mbarë trojet shqiptare, siç janë Shqipëria, Kosova, Maqedonia, Mali…

Ja iniciativa e struganit Lulzim Zhaku-Aliu për krijimin e Ligës kombëtare e cila mori mbështetje në Shqipëri-Kosovë-Iliridë (VIDEO)
Qyteti, Slider, Sport

Ja iniciativa e struganit Lulzim Zhaku-Aliu për krijimin e Ligës kombëtare e cila mori mbështetje në Shqipëri-Kosovë-Iliridë (VIDEO)

Iniciativa për krijimin e Ligës së përbashkët kombëtare Shqipëri-Kosovë-Iliridë ka nisur të fuqizohet dhe të marrë përkrahje në dimenzionin kombëtar. Kjo iniciativë ka nisur të marrë mbështetje të madhe nga punëtorët e kulturës fizike, punëtorë sportivë, trajner dhe invesitor dhe aq me shumë nga futbollistë dhe grupe të tifozëve kombëtar, Kuq e Zi, Plisave, Ballistët…

1 22 23 24 25 26 31
Struga Ekspres