Sport

“Fc Struga Trim & Lum” ka trajner të ri, ja cili është
Qyteti, Slider, Sport

“Fc Struga Trim & Lum” ka trajner të ri, ja cili është

Nexhat Husein më nuk është trajner i Struga Trim Lum, njoftojnë nga klubi strugan përmes faqes së tyre në facebook. Ata e falënderojnë trajnerin për bashkëpunimin e deritanishëm. Huseinin do ta zëvendësoj Aleksandar Tancevski. “Fc Struga Trim & Lum vendosi të shkëpusë bashkëpunimin me trajnerin Nexhat Husein, pas një periudhe 1 vjecare. Duke analizuar situatën…

Ja pse duhet konsumuar çdo ditë arra
Shëndetësi, Sport

Ja pse duhet konsumuar çdo ditë arra

Një studim i ri tregon se përse duhen konsumuar çdo ditë arra Sipas një studimi në Penn State University në Pensilvani, të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, me udhëheqës Doktor Penny Kris Eteron, thuhet se konsumimi çdo ditë i arrave lufton sëmundjet e zemrës. Sipas ekspertit Penny Kris Eteron të konsumosh arra ose vaj arrash…

Këta janë tetë futbollistët e vetëm që kanë fituar Kupën e Botës, Ligën e Kampionëve dhe Topin e Artë (FOTO)
Slider, Sport

Këta janë tetë futbollistët e vetëm që kanë fituar Kupën e Botës, Ligën e Kampionëve dhe Topin e Artë (FOTO)

Zidane, Muller, Ronaldinho dhe Charlton, janë në mesin e tetë futbollistëve të vetëm që kanë fituar çmimet më të rëndësishme në karrierë. Kupa e Botës, Liga e Kampionëve dhe Topi i Artë, janë trofetë që ëndërron çdo lojtarë, por të paktë mund t’i bëjnë ëndrrat realitet. Lionel Messi e ka fituar pesë herë Topin e…

Shqiptari “shkatërron” gjeorgjianin
Slider, Sport

Shqiptari “shkatërron” gjeorgjianin

Kampioni shqiptar në WBO Inter-Continental pak më parë zhvilloi duelin e tij të 30-të me radhë ndaj gjeorgjianit Badri Kereselize, të cilin e mposhti me nokaout në raundën e parë. Ai dëshmoi edhe njëherë se nuk është rastësisht kampion në versionin WBO Inter-Continental. Gjeorgjiani nuk mundi ti bëjë ballë as edhe një raund të vetëm….

Ky është Erion Yzeiri nga Ladorishti, golashënuesi më i mirë në Evropë, ja sa gola shënoi në Barcelonë (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Ky është Erion Yzeiri nga Ladorishti, golashënuesi më i mirë në Evropë, ja sa gola shënoi në Barcelonë (FOTO)

Futbollisti i talentuar Erion Yzeiri është 11 vjeçari nga fshati Ladorisht i Struges i cili premton shumë për të ardhmen e futbollit që me shumë gjasa do të arrij në nivelet më të larta të futbollit evropian,shkruan Struga Ekspres. Djaloshi nga Ladorishti luan në klubin e K.F Flamurtarit të Ladorishtit.Erion Yzeiri ka qenë pjesmarrës në…

Ja çfarë thonë amerikanët për futbollisten super të talentuar nga Frëngova e Strugës, Besjana Dauti  (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Ja çfarë thonë amerikanët për futbollisten super të talentuar nga Frëngova e Strugës, Besjana Dauti (FOTO)

Vogelushja Besjana Dauti eshte talentja e jashtezakonshme ne futboll per femra ,e cila ka terheq vemendjen e trajneres se klubit dhe shume mediave lokale ne Waterbury te Connecticut.Te gjithe shkruajne per kete talente te rralle,te gjithe e admirojne talentin e saj ne futboll. Besjana luan ne klubin Watertown Storm,divizioni i 1ne moshat nder 9 vjec,ajo…

Kjo ishte treshja e gjyqtareve nga Struga që drejtoi ndeshjen:  KFF Dragon vs KFF Atletiko (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Kjo ishte treshja e gjyqtareve nga Struga që drejtoi ndeshjen: KFF Dragon vs KFF Atletiko (FOTO)

Treshja e gjyqtarëve nga Struga drejtoi ndeshjen: KFF Dragon vs KFF Atletiko Gjyqtarja kryesore e takimit ka qenë Besa Lleshi me ndihmëset e saja, Betime Ademi dhe Lumturie Asani që kanë drejtuar takimin midis, KFF Dragon vs KFF Atletiko, që është zhvilluar sot në kuadër të xhiros së 11 – të, të kampionatit futbollistik për…

Seit Kreka, trajneri i ri që nderon Strugën, kësaj radhe me shkollën e Futbollit ” Flamurtari” do të ndeshet me këto skuadra evropiane (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Seit Kreka, trajneri i ri që nderon Strugën, kësaj radhe me shkollën e Futbollit ” Flamurtari” do të ndeshet me këto skuadra evropiane (FOTO)

Shkolla e futbollit Flamurtari nga Ladorishti, vitin e ri 2018 do ta fillojë me një turne shumë të rëndësishëm dhe sfidues për ta, ku do të jenë skuadrat si FC PAOK ,STEAUA -Bukuresht ,FC VARDAR, dhe shume skuadra tjera që do të ballafaqohen në Bullgari, njofton Struga Ekspres. “Pas turneve në Danimarkë , Shqipëri ,…

Lojtarët e Skënderbeut nuk lejohen të aterojnë në Prishtinë, kthehen përsëri në Zvicër
Slider, Sport

Lojtarët e Skënderbeut nuk lejohen të aterojnë në Prishtinë, kthehen përsëri në Zvicër

Një situatë e rrallë ka ndodhur me skuadrën shqiptare të Skënderbeut gjatë kthimit nga Zvicra në Tiranë. Klubi korçar ka udhëtuar me avion nga Berna në Prishtinë. Megjithatë, autoritetet e Kosovës nuk kanë pranuar në aeroport që Bakari Nimaga dhe Benyam Demte të vijojnë rrugëtimin drejt Shqipërisë. Kjo për shkak të një problem në dokumentacion….

1 18 19 20 21 22 28
Struga Ekspres