Sport

Slider, Sport

FITON JUVENTUSI DHE BARCELONA

BARCELONA DHE JUVENTUS FITOJNE NE SUPER  PERBALLJET E PARA NE LIGEN E KAMPIONEVE. Super sfida Juventus dhe Dortmund u mbyll me rezultatin 2 me 1 ne favor te Juventusit,golat per Juventusin u shenuan nga Tevez ne minuten e 13 dhe Morata ne minuten e 43 kurse per ekipin e Dortmundit golin e vetem e shenoi Reus…

Qyteti, Slider, Sport

STRUGANI QE MBAN NE KRYE KUKESIN

ARTIM SHAQIRI MBAN NE KRYE SKUADREN E KUKESIT Strugani qe mban ne krye te tabeles skuadren e Kukesit me 47 pike te grumbulluara eshte ish futbollisti dhe tani trajneri i FC Kukesit,Artim Shaqiri. Strugani Artim Shaqiri po tregohet shume i suksesshem me punen e tij si trajner ne skuadren e Kukesit te cilen e shohim…

Slider, Sport

FITON REAL MADRID,PORTO BARAZON

Real Madrid tregohet kocke e forte duke fituar me rezultatin e paster Schalke 04 0 –  2Real Madrid. Keta te fundit jane shume prane kualifikimit per ne cerek finale.Golat per Realin u shenuan nga Cristiano Ronaldo ne minuten e 26 dhe marcelo ne minuten e 79. Ndersa perballja tjeter ,Basel 1 -1 Porto. Porto barazoi…

Slider, Sport

REAL DHE BASEL NE EPERSI

Mbaruan pjeset e para te dy perballjeve,Schalke 04 0 -1 Real Madrid, Cristiano Ronaldo shenon ne porten e kundershtarit ne minuten e 26,dhe Basel 1 –  0 Porto, Derlis Gonzalez shenon ne porten e Portos ne minuten e 11. Por asgje nuk ka mbaruar akoma,mos harrojme se na presin dhe 45 minuta emocione pas 15 minutash pushim…

Slider, Sport

PERBALLJET E RADHES…

Schalke 04 – Real Madrid dhe Basel -Porto,do te jene sonte dy perballjet e radhes ne ligen me te ndjekur ne bote,ligen e kampioneve.Ndeshja qe pritet me shume interes nga adhuruesit e futbollit eshte perballja ndermjet dy ekipeve Schalke – Real Madrid.Por nuk duhet lene anash dhe perballja tjeter Basel-Porto,kjo e dyta eshte favorite ne…

Slider, Sport

SKA FITUES

Perballjet e para te liges se kampioneve nuk nxorren asnje fitues ne fushe! Super perballja PSG-Chelseai ishte nje loje shume e bukur nga te dy ekipet.Ivanovic shenon golin e epersise per Chelsean ne pjesen e pare por ishte Cavani ai qe barazoi ne pjesen e dyte per ekipin e tij te PSG-se. Perballja tjeter Shakhtar…

Slider, Sport

RIKTHEHEN TE FORTET E LIGES

Liga e kampioneve rikthehet sonte dhe dy perballje super te forta Pas disa muajsh pushim liga e kampioneve kthehet fuqishem ne ekranet tona televizive. Ndeshja qe pritet me shume emocion dhe kurreshtje do te jete “lufta” e dy te medhenjve qe do te perballen ne ”Parkun e Princave”,ku do te ballafaqohen PSG dhe Chelsea Edhe…

Slider, Sport

5 – 0

Barcelona tregohet e pa meshirshme ndaj Levantes duke i shenuar plote 5 gola Në minutën e 17’ Neymar shënon golin e parë të këtij takimi, para se Messi në minutën e 38’ të shënojë për 2-0. Në pjesën e dytë vijnë dhe tre gola tjerë nga Barcelona. Messi 59’ dhe 65’ shënon për të kompletuar…

Slider, Sport

Xherdan Shaqiri tregon muskujte

Perforcimi i ri i Interit Xherdan Shaqiri u tregua shume gjaknxehte duke u kacafytur me disa lojtare te Atalantes Xherdan Shaqiri u tregua mjaft gjaknxehtë në takimin e sotëm ndaj Atalantes i cili filloi të kacafytet me disa lojtarë të vendasve, duke e filluar me Gonzalezin Të dy lojtarët u ndëshkuan me karton të verdhë…..

Slider, Sport

Lendohet keq Hamdi Salihi

Nje demtim i rende per Hamdi Salihin me fanellen e Hapoel Haifas. Nje fillim i rende dhe i keq per Hamdi Salihin Nuk ka nisur aspak mirë aventura e Hamdi Salihit me fanellën e Hapoel Haifas. Sulmuesi shkodran ka pësuar një dëmtim të rëndë duke u përplasur me një kundërshtar. Nga lajmet e para mësohet se…

1 12 13 14 15
Struga Ekspres