Slider

Godet rëndë Ziadin Sela: Organizatorët e rastit të Kumanovës janë ish-regjimi VMRO-DPMNE dhe BDI
Maqedoni, Slider

Godet rëndë Ziadin Sela: Organizatorët e rastit të Kumanovës janë ish-regjimi VMRO-DPMNE dhe BDI

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët në një intervistë për Zërin e Amerikës ka folur rreth rastit të ‘Kumanovës’, duke theksuar se para se të bëhet hetim ndërkombëtar për këtë rast, duhet të tregohet gatishmëri për tu paraqitur si dëshmitar kur kërkojnë avokatët mbrojtës për rastin e ‘Kumanovës’. ”Rasti i Kumanovës është gjysmak, assesi nuk mund…

Familjarët vizitojnë Fetahun në Shutkë, avokatja: Paraburgimi për mos-ikje është absurd (VIDEO)
Maqedoni, Slider

Familjarët vizitojnë Fetahun në Shutkë, avokatja: Paraburgimi për mos-ikje është absurd (VIDEO)

Familjarët e ish-policit Fetah Alimi sot e vizituan atë në burgun e Shutkës, pas shqiptimit të masës së paraburgimit nga ana e Gjykatës Penale. Avokatja Artene Iseni thotë se është absurd vendimi i gjykatës për paraburgim të Fetahut për mos-ikje, pasi që ai vullnetarisht u paraqit, sipas saj, për të dëshmuar pafajësinë. “Sapo dola nga…

Ja si më tradhëtoi burri pas 30 viteve martesë
Slider, Uncategorized

Ja si më tradhëtoi burri pas 30 viteve martesë

Nuk ma merrte mendja kurrë se mund të më ndodhte edhe mua ajo që shumë të tjerë e kanë kaluar përpara meje, por përjetimi i tradhtisë qenka shumë i tmerrshëm, sidomos kur je në njëfarë moshe. Gjithmonë kisha menduar se në moshën tonë marrëdhënia bazohej te respekti dhe ndjenja e përgjegjësisë ndaj familjes me shumë…

Ky është Erion Yzeiri nga Ladorishti, golashënuesi më i mirë në Evropë, ja sa gola shënoi në Barcelonë (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Ky është Erion Yzeiri nga Ladorishti, golashënuesi më i mirë në Evropë, ja sa gola shënoi në Barcelonë (FOTO)

Futbollisti i talentuar Erion Yzeiri është 11 vjeçari nga fshati Ladorisht i Struges i cili premton shumë për të ardhmen e futbollit që me shumë gjasa do të arrij në nivelet më të larta të futbollit evropian,shkruan Struga Ekspres. Djaloshi nga Ladorishti luan në klubin e K.F Flamurtarit të Ladorishtit.Erion Yzeiri ka qenë pjesmarrës në…

Në Maqedoni, 106.438 banesa nën hipotekë
Maqedoni, Slider

Në Maqedoni, 106.438 banesa nën hipotekë

Fisnik Pasholli Shkup, 12 dhjetor – Në katër vitet e fundit në Maqedoni, është dyfishuar numri i banesave nën hipotekë. Të dhënat e Kadastrës tregojnë se në vitin 2013, nën hipotekë kanë qenë të vendosura 56.169 banesa, ndërsa katër vite më vonë, kjo shifër është rritur në 106.438 banesa, shkruan gazeta KOHA. Gjysma e banesave…

Mbi dy milionë zviceranë kanë kontrata të punës
Bota, Slider

Mbi dy milionë zviceranë kanë kontrata të punës

Më shumë se dy milionë punëtorë në Zvicër kanë punë të mbuluara nga një marrëveshje kolektive e punës e cila garanton një pagë minimale, njoftoi Zyra e Statistikave Federale të hënën, shkruan ‘Swissinfo.ch’. Sipas zyrës, 2,066,550 punëtorë janë të punësuar sipas kushteve të 600 marrëveshjeve të ndryshme kolektive të punës, përcjell albinfo.ch. Pothuajse gjysma e…

Shpërthim i madh në Vjenë, një i vdekur dhe 18 të lënduar
Bota, Slider

Shpërthim i madh në Vjenë, një i vdekur dhe 18 të lënduar

Një shpërthim i madh ka ndodhur në fabrikën e gazit natyror në Austrinë lindore me ç’rast vdiq një person dhe së paku 18 vlerësohet se janë lënduar, shkruan ‘The Local’. Incidenti ndodhi në Baumgarten, në lindje të Vjenës, pika më e madhe e pritjes së Austrisë dhe shpërndarja kryesore e shpërndarjes së importeve të gazit…

Austria lejon pirjen e duhanit nëpër restorante
Bota, Slider

Austria lejon pirjen e duhanit nëpër restorante

Ndalimi, një politikë e qeverisë së shkuar, pritej të hynte në funksion nga maji i vitit 2018. Planet për moslejimin e plotë të pirjes së duhanit në baret dhe restorantet në Austri janë hedhur poshtë, sipas partisë së krahut të djathtë Partia e Lirisë. Ndalimi, një politikë e qeverisë së shkuar, pritej të hynte në…

1 650 651 652 653 654 890
Struga Ekspres