Slider

Qyteti, Slider

SHTYHET KUVENDI I BDI-SE NE STRUGE?

Sipas nje burimi te afert me strukturen e BDI-se,dega Struge,Kuvendi zgjedhor nuk do te zhvillohet diten e shtune Sipas burimit ne fjale qe eshte dhe  njohes i mire i situates brenda partiake ne BDI,dega ne Struge,”Struga Ekspres”meson se Kuvendi zgjedhor i BDI-se ne degen e Struges nuk do te zhvillohet diten e shtune por me…

Bota, Slider

TURQI-DEPUTETET RRIHEN KEQ

Rrihen keq deputetet ne parlamentin e Turqise.Ata e goditen njeri tjetrin me cekan ne koke. Pesë deputetët turq janë lënduar sot gjatë rrahjes që ka ndodhur në Parlamentin e Turqisë. Siç njoftojnë medie turke, gjatë rrahjes kanë fluturuar karrige, e deputetët njëri-tjetrin e goditnin me çekanë dhe me zilet me të cilat gjatë mbledhjeve shërbehet…

Shëndetësi, Slider

OBJEKTI ME I PISTE

  Karrocat e supermarketeve janë ndër objektet më të pista që ne kemi kontakt me to. Sipas një studimi shkencor i Universitetit të Arizonës, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në një testim që bëri me 85 ekzemplarë dhe rezultatet ishin shokuese. Nga studimi rezultoi se 72% e karrocave rezultuan pozitive për bakteret e ndodhura…

Shëndetësi, Slider

DONI TE BENI GJUME TE MIRE?

Ja disa menyra qe ju ndihmojne  qe te beni nje gjume me te mire Shumë njerëz e kanë problem fjetjen dhe nganjëherë e kanë të vështirë të bien në gjumë për shkaqe të ndryshme.  Ja disa këshilla në vijim, të mbledhura nga burime të ndryshme që mund t’ju ndihmojnë të bëni një gjumë më të…

Slider, Sport

SKA FITUES

Perballjet e para te liges se kampioneve nuk nxorren asnje fitues ne fushe! Super perballja PSG-Chelseai ishte nje loje shume e bukur nga te dy ekipet.Ivanovic shenon golin e epersise per Chelsean ne pjesen e pare por ishte Cavani ai qe barazoi ne pjesen e dyte per ekipin e tij te PSG-se. Perballja tjeter Shakhtar…

Qyteti, Slider

Ristrukturohet PDSH-ja e Oktisit

Sot me date 17.02.2015 u mbajte Kuvendi zgjedhor i nendegës së f.Oktis në prani kryetarit te deges te PDSH z.Mendi Asani, nenkryetarit z.Adrian Useini sekretarit te pergjithshem z.Besart Tairi dhe antarit te kryesise se deges z.Mustafa Jakupi. Kuvendi zgjodhi kryesinë e re të nën deges te f.Oktis me kryetar z.Nexhbedin Dervishoski (Xhibe). Si dhe anëtaret…

Qyteti, Slider

11 dite pa asnje gjurme

Sot eshte dita e 11-te qe Urani nuk eshte akoma ne shtepine e tij. Nuk ka asnje informacion dhe asnje gjurme se ku gjendet  Uran Kupa,qe i mungon familjes se tij,vajzes se tij te vogel qe ndoshta ka nevoje me shume se kurre te jet ne preherin e babait te saj. Prinderit e Uranit presin…

Opinion, Slider

Feste vetem me flamur kombetar

Nga Bujar Murtishi Kosova, pavaresine duhej festuar vetem me flamurin kombetare. Pervjetori i ketij viti te pavaresise se Kosoves, gjen Kosoven ne nje situate te palakmueshe ekonomiko-politike, ku shume qytetare braktisen Kosoven nga kushtet tejet te renduara ekonomike. Po ashtu edhe situata politike kosovare eshte ne nje segment konfliktuoz, ku mbreteron nje qeveri  pa opozite…

Slider, Sport

RIKTHEHEN TE FORTET E LIGES

Liga e kampioneve rikthehet sonte dhe dy perballje super te forta Pas disa muajsh pushim liga e kampioneve kthehet fuqishem ne ekranet tona televizive. Ndeshja qe pritet me shume emocion dhe kurreshtje do te jete “lufta” e dy te medhenjve qe do te perballen ne ”Parkun e Princave”,ku do te ballafaqohen PSG dhe Chelsea Edhe…

Opinion, Rajoni, Slider

Kosova nuk është dashnorja jote!

Nga Kimete Berisha Kosova nuk është dashnorja jote! Zoti është ‘shpresa’. Nëse shqiptarët e kanë humbur ‘shpresën’, dhe po ikin nga Kosova, kjo do të thotë se ata e kanë humbur Zotin dhe shpirtin e tyre. Sëmundja e ‘shpresës’ u përhap me shpejtësi ndër shqiptarët e Kosovës, të cilët i nxori nga shtëpitë e tyre,…

1 562 563 564 565 566 575
Struga Ekspres