Slider

Arrestohen kamataxhinjtë, i “dogjën” qytetarët
Kosovë, Slider

Arrestohen kamataxhinjtë, i “dogjën” qytetarët

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, përmes punës hetimore dhe operative në funksion të implementimit të planit operativ “Stop fajdesë dhe detyrimit” në dy lokacione të ndryshme, ka realizuar sot me sukses dy operacione policore, me ç’rast ka arrestuar dy persona të dyshuar të involvuar në vepra penale si…

Lajmi i fundit: Tri ditë zie për Adem Demaçin
Kosovë, Slider

Lajmi i fundit: Tri ditë zie për Adem Demaçin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka shpallur tri ditë zie për vdekjen e veprimtarit Adem Demaçi. “Në nderim të figurës së veprimtarit të shquar, Adem Demaçi, i cili sot ka ndërruar jetë, Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, bazuar në kompetencat e tij kushtetuese dhe ligjore, i ka shpallur tri ditë zie në Kosovë,…

Ja çfarë thonë mjekët për vdekjen e Adem Demaçit
Kosovë, Slider

Ja çfarë thonë mjekët për vdekjen e Adem Demaçit

Drejtori i Urgjencës në Prishtinë, Bujar Gashi, konfirmuar për Gazetën Express se veprimtari i shquar i cështjes shqiptare ka vdekur rreth orës 17:40, ndërsa nuk ka mundur të shpëtojë edhe përkundër përpjekjeve të stafit mjekësor. Veprimtari i ndjerë, Adem Demaci, ka vdekur në urgjencën e kryeqytetit. “Në 16:54 eshte pranu thirrja. Në 17:00 ekipa ka…

Lajmi i fundit: Vdes Adem Demaçi
Kosovë, Slider

Lajmi i fundit: Vdes Adem Demaçi

Pasditen e sotme ka ndërruar jetë veprimari i shquar Adem Demaçi. Ka ndërruar jetë veprimtari i çështjes shqiptare, Adem Demaçi, në moshën 82 vjeçare. Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti. “Ka ndërruar jetë mësuesi jonë, njeriu që i dha 28 vjet të jetës së tij nëpër…

Prifti pedofil kapet lakuriq në makinë me vajzën 10 vjeçare
Bota, Slider

Prifti pedofil kapet lakuriq në makinë me vajzën 10 vjeçare

Policia italiane ka vënë në pranga një prift pedofil. 70-vjeçari Don Paolo Glaentzer u kap në makinë me një vajzë 10-vjeçare. Prifti ka pranuar aktin skandaloz dhe për këtë ai u pezullua nga puna e tij si peshkop. Për vajzën e cila prej kohësh është ndjekur nga shërbime sociale, është organizuar mbështetje psikologjike. Don Glaentzer,…

1 518 519 520 521 522 1,103
Struga Ekspres