Slider

SHPEND AHMETI EDHE NJË MANDAT KRYETAR I PRISHTINËS
Kosovë, Slider

SHPEND AHMETI EDHE NJË MANDAT KRYETAR I PRISHTINËS

Shpend Ahmeti nga Lëvizja Vetëvendosje ka dalë fitues i zgjedhjeve për kryetar të Prishtinës, duke marrë edhe mandatin e dytë për ta drejtuar kryeqytetin. Ahmeti fitoi këto zgjedhje pas numërimit të votave me kusht, me postë dhe personave me aftësi të kufizuara, njofton Klan Kosova. Në raundin e balotazhit Ahmeti kishte marrë 41 mijë e…

Sulmohet një polic
Maqedoni, Slider

Sulmohet një polic

Një polic është sulmuar te udhëkryqi mes fshatit Haraçinë dhe fshatit Orllancë, njofton MPB. Patrulla policore të premten rreth orës 10 e 30 ka ndaluar një automobil BMW me targa të Shkupit, që është drejtuar nga personi M.S. Ai ka dalë nga vetura dhe ka filluar zënkë me policët, kurse njërin prej tyre e ka…

Ndërroi jetë 74 vjeçari që u godit nga makina
Maqedoni, Slider

Ndërroi jetë 74 vjeçari që u godit nga makina

Sot në orët e mëngjesit ndërroi jetë biçiklisti i cili mbrëmë u godit nga një automjet në Gostivar. Bëhet fjalë për 74 vjeçarin nga fshati Çajlë i cili frymën e fundit e dha sot më ora 6 në Klinikën e Shkupit. Ngjarja ndodhi mbrëmë në rrugën Goce Dellçev në Gostivar, kur automjet i markës Fiat…

Borë në Kroaci, pritet edhe në Maqedoni
Maqedoni, Slider

Borë në Kroaci, pritet edhe në Maqedoni

Një valë e ftohtë me shumë borë ka kapluar Kroacinë. Mediat kroate njoftojnë se bora ka rënë në shumë vende ndërsa në disa vende ka edhe bllokim trafiku. Përndryshe, sipas Entit Hidrometeorologjik bora po vjen edhe në vendin tonë në orët e pasdites. Paralajmërohet për një ciklon që sjell shumë shi dhe borë në malet…

Prani e madhe e policisë rrugore në Strugë dhe gjithandej nëpër qytete
Maqedoni, Slider

Prani e madhe e policisë rrugore në Strugë dhe gjithandej nëpër qytete

Kumanova dkëtyre ditëve është stërmbushur me policë rrugorë të cilët tërë ditën kanë qenë rrugëve të qytetit, duke shqiptuar gjoba të shumta ndaj qytetarëve. Qytetarët e revoltuar thonë për agjencinë e lajmeve INA se grupet e policëve që sorrollaten rrugëve shkaktojnë neveri tek ata. “Kohëve të fundit janë shtuar disa policë të rinjtë që sillen…

Ja çfarë fshehë liqeni i Ohrit?
Maqedoni, Slider

Ja çfarë fshehë liqeni i Ohrit?

Qendra për notim Akvatek ka hulumtuar dhe dokumentuar se në liqenin e Ohrit ka shumë anije të fundosura. Shtatë anije nga lufta e parë botërore janë të fundosura në liqenin e Ohrit ndërkohë që pjesë të tyre në formë të mëdha janë të vendosura në Strugë. Anijet gjenden 1 mijë metra larg bregliqenit në Strugë…

Saliu: Do të shihet nëse BDI vërtetë ka pozicione të forta për të ja marrë Ministrinë e Shëndetësisë, Aleancës për Shqiptarët
Maqedoni, Slider

Saliu: Do të shihet nëse BDI vërtetë ka pozicione të forta për të ja marrë Ministrinë e Shëndetësisë, Aleancës për Shqiptarët

Riformatimi eventual i Qeverisë nuk do të sjell asgjë të re, që mund të veçohet, mirëpo në kontekstin e krijuar politik te blloku shqiptar, riformatimi do të tregojë se cila është fuqia e subjekteve shqiptare në pushtet pas zgjedhjeve lokale, thotë për Zhurnal, Isen Saliu, analist politik dhe drejtor Informacioni i Gazetes “Lajm”. “Në esencë…

1 518 519 520 521 522 688
Struga Ekspres