Slider

Qyteti, Slider

TE SHTUNEN KUVENDI ZGJEDHOR I BDI-SE

Kuvendi zgjedhor i BDI-se ne degen e Struges ka shume mundesi te zhvillohet diten e shtune. Ne kete Kuvend pritet te marre pjese i pari i BDI-se,Ali Ahmeti dhe disa eksponente te larte te partise. Edhe në Strugë do të ndiqet e njëjta procedurë që u praktikua në Kuvendet e degëve të tjera. Nga disa…

Qyteti, Slider

E bukura Struge

Dielli sot ka hapur rrezet mbi Struge. Qyteti sot eshte i mbuluar nga te kater anet me rrezet e diellit,i ka dhene plote drite dhe madheshti qe do tja kishte lakmi cdo qytetar qe nuk eshte banor i Struges. Pasuria me e madhe qe na ka falur Zoti eshte kjo bukuri madheshtore qe mban mbi supe Struga!Foto

Shqipëri, Slider

Fatos Nano kandidat i opozitës?!

Gjithcka ndodh ne politiken shqiptare dhe shume te papritura qe mund te befasojne cdo militant partie Fatos Nano mund të jetë një nga kandidaturat e mundshme për kryetar të Bashkisë Tiranë. Ish-Kryeministri Nano i cili ka mbajtur një qëndrim te jetë opozitar ndaj qeverisë Rama pritet të jetë pjesë e një kombinimi dhe koalicioni të…

Shëndetësi, Slider

Doni të ngeleni shtatzëna?

Nese keni deshire qe te ngeleni shtatzena duhet te keni parasysh disa gjera. Puna natën apo puna me orare të zgjatura ka një ndikim të madh tek cikli menstrual dhe krijon probleme me pjellorinë. Sipas një studimi britanik, femrat që kryejnë punë të tilla këshillohen rreth 80% më shpesh me gjinekologun sesa të tjerat. Ngrënia…

Slider, Sport

5 – 0

Barcelona tregohet e pa meshirshme ndaj Levantes duke i shenuar plote 5 gola Në minutën e 17’ Neymar shënon golin e parë të këtij takimi, para se Messi në minutën e 38’ të shënojë për 2-0. Në pjesën e dytë vijnë dhe tre gola tjerë nga Barcelona. Messi 59’ dhe 65’ shënon për të kompletuar…

Bota, Slider

presidentja shpërthen në lot

Betohet duke u perlotur para flamurit te saj qe e ndjeu aq shume,e puth dhe e shtrengon me shume emocion,ajo eshte presidentja kroate Kolinda Grabar Kitaroviq e cila beri betimin sot. Presidentja e re e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviq, ka bërë sot betimin. “Do të jem presidente e të gjithë qytetarëve kroatë, pavarësisht përkatësisë politike, fetare…

Maqedoni, Slider

TE MARTEN SHTRENJTOHET NAFTA

Te marten nuk do jet nje lajm i mire per te gjithe shoferet,shkak rritja e cmimit te naftes. Rritja e çmimit të naftës në berzën ndërkombëtare do të ndikoj edhe në rritjen e çmimit të naftës në vendin tonë. Për momentin në berzën ndërkombëtare një barel naftë po shitet me çmim prej 60 dollarë. Kjo…

Slider, Sport

Xherdan Shaqiri tregon muskujte

Perforcimi i ri i Interit Xherdan Shaqiri u tregua shume gjaknxehte duke u kacafytur me disa lojtare te Atalantes Xherdan Shaqiri u tregua mjaft gjaknxehtë në takimin e sotëm ndaj Atalantes i cili filloi të kacafytet me disa lojtarë të vendasve, duke e filluar me Gonzalezin Të dy lojtarët u ndëshkuan me karton të verdhë…..

Maqedoni, Slider

ZAEV “BOMBARDON” PERSERI

Bomba e dyte e Zaevit nxorri ne pah disa nga  pergjimet e funksionareve te larte te Qeverise dhe kryeredaktorit të TV Sitell i afërt me pushtetin Dragan Pavlloviq Llatas. Dëshmite jane se si merren vendimet gjyqësore, si emërohen gjykatësit dhe si anulohen vendimet gjyqësore në favor të njerëzve të afërt me pushtetin. Lideri i opozitës…

Slider, Sport

Lendohet keq Hamdi Salihi

Nje demtim i rende per Hamdi Salihin me fanellen e Hapoel Haifas. Nje fillim i rende dhe i keq per Hamdi Salihin Nuk ka nisur aspak mirë aventura e Hamdi Salihit me fanellën e Hapoel Haifas. Sulmuesi shkodran ka pësuar një dëmtim të rëndë duke u përplasur me një kundërshtar. Nga lajmet e para mësohet se…

1 478 479 480 481 482 490
Struga Ekspres