Slider

Bota, Slider

refuzonte të dilte nga spitali

Një pacient, i cili refuzonte të dilte nga spitali prej tre vitesh, u nxor me forcë. Ngjarja ndodhi në Pekin të Kinës. Një gjykatë urdhëroi që pacienti 55- vjeçar të nxirrej me forcë. Kur policia mbërriti te spitali, ai e kishte lidhur vetem ne zinxhirë në krevat. Kjo nuk e ndaloi policinë që ta nxjerrë…

Maqedoni, Slider

Zaev i trembur

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev po e ruan një sigurim i armatosur dhe nuk po e lëshon ndërtesën e partisë nga arsye të sigurisë. Ashtu si mësuam nga burime brenda partiake, lideri i opozitës për shkak të vendosmërisë për ti publikuar materialet për pushtetin, ndjen kërcënime për sigurinë dhe jetën e tij, dhe nuk po…

Qyteti, Slider

Ura e vjeter ne Struge

Ura e vjeter ne Struge e fotografuar para shume vitesh dhe qe te kujton nje ure te mrekullueshme per te cilen mund te flasin me shume nostalgji qytetaret qe e kane shijuar bukurine e kesaj ure qe ndante liqenin nga lumi drin.(Struga Ekspres)

Kulturë, Slider

Kadare: Nuk është gjëmë nëse nuk e fitoj “Nobelin”

Shumë herë është parashikuar si fitues i çmimit “Nobel” për letërsinë, por nuk e ka fituar ende. Dhe romancieri shqiptar, Ismail Kadare, nuk e ka problem nëse nuk ndodh. Emri i tij është përmendur aq shpesh si një laureat i mundshëm i çmimit “Nobel”, saqë në një intervistë që shkrimtari 79-vjeçar i dha AFP-së në…

Opinion, Slider

Enigma

Enigma e shpërthimit në farmacinë e babait të Ministrit të Punëve të Brendshme Saimir Tahiri Pikësëpari nuk e kuptoj se si një shpërthim me eksploziv në biznisin privat të babait të Ministrit të Punëve të Brendshme, përkatësisht në farmacinë e tij, në orën 02: 50 të natës, kur në farmaci nuk gjendej askush, na qenka…

Shqipëri, Slider

Përdhunoheshin cdo ditë nga babai

Një vajzë ka denoncuar abuzimin seksual nga babai i saj.Në komunikatën zyrtare të policisë së shtetit për drejtorinë e Kukësit e  cila ka në varësi edhe komisariatin e Tropojës,ku u bë denoncimi,thuhet se më datë10.02.2015,ora 10:00 u. bë ndalimi i shtetasit. M.A, vjeç 50, banues në një fshat, pasi rreth ores 08.30, vajza e  tij…

Kosovë, Slider

Gjermania u dha azil vetëm 37 kosovarëve

0.3 %, ose 37 nga mbi 12.500 është shifra e pranimit të kërkesave të azilit në Gjermani për kosovarët që prej janarit 2014. Shifrën e konfirmon zyrtarisht për KTV-në Zyra Federale për Migracion dhe Refugjatë e Ministrisë së Brendshme të Gjermanisë. Në një përgjigje me shkrim, Katrin Hirseland, zëdhënëse e kësaj zyre, ka shpjeguar numrat…

Kosovë, Slider, Sport

Pesë të lënduar te Prishtina

Pesë anëtarë të Sigal Prishtinës kanë marrë lëndime pas sulmit të tifozëve malazezë. Tifozët e Sutjeskas kanë bërë një gjest të ulët në sfidën kundër Sigal Prishtinës. Malazezët sulmuan me gjësende në parket basketbollistët dhe stafin teknik të klubit prishtinas, duke bërë që ndeshja të ndërpritet. Klubi bardhekaltër njofton se pesë persona nga kjo skuadër…

Slider, Sport

Pagat e lojtareve,me te shtrenjta ne Angli!

Per sa i perket pagave vjetore te lojtareve ne kampionatet kryesore europiane kemi nxjerre nje mesatare ku kryeson Premier League.Lojtaret e Premier League fitojne gati 60% me shume sec fitojne ne vit lojtaret e Bundesliga qe gjenden pas tyre ne renditje,per te mos nxjerre perqindjen me kampionatet e tjera qe jane me poshte persa i…

Struga Ekspres