Slider

Maqedoni, Slider

”SITELL”NDIHMONTE SPEKTAKLET E ARRESTIMEVE

”SITELL” NDIHMONTE SPEKTAKLET E ARRESTIMEVE PER TE NDJELLE FRIKE NE OPINION. ISH MINISTRI GJORGJE SPASOV TREGON SE QEVERIA KISHTE FRIKE NGA LUBE BOSHKOVSKI. Funksionimi i strukturave të sigurisë të Maqedonisë kishte për qëllimin demonstrimin e agresivitetit dhe frikësimin e kundërshtarëve politik dhe qytetarëve si dhe gjithë atyre që mund të guxonin për të bërë publike…

Shqipëri, Slider

FUSHE-KRUJA NEN TERRORIN E SHPERTHIMEVE

FUSHE- KRUJA NEN TERRORIN E SHPERTHIMEVE ME EKSPLOZIV Atentatet me tritol vënë sërish në alarm policinë. Mëngjesin e sotëm është zbuluar një sasi tritoli e pashpërthyer në Fushë-Krujë. Tritoli ishte vendosur në një automjet i cili ishte parkuar pranë tregut. Policia ndërkohë ka kërkuar ndihmën e forcave xhenierë për të bërë një shpërthim të kontrolluar….

Shëndetësi, Slider

JA CILAT JANE TE MIRAT E KAFESE

Kafeja për shumë njerëz është bërë rutina më e domosdoshme. Shumë persona nuk mund të vazhdojnë ditën pa pirë kafen e mëngjesit. Përveç varësisë që bën tek njerëzit kafeja ka dobi shumë të rëndësishme në organizmin e njeriut. Ja disa nga dobitë e kafesë: Antioksiduesit. Kafeja është e mbushur me antioksidues sikur acidi klorogjenik dhe…

Qyteti, Slider

15 DITE,ASNJE GJURME

AS PAS 15 DITESH NUK KA ASNJE GJURME PER TE DITUR RRETH FATIT TE URAN KUPES! Kaluan 15 dite dhe akoma nuk dihet per fatin e Uranit nga Veleshta,truprojes se kryetarit te komunes se Struges,Ziadin Sela.Askush nuk di gje per Uran Kupen se ku gjendet ai,as institucionet perkatese nuk kane asnje sinjal te vogel.Jane ber…

Shqipëri, Slider

VRAU TRE VAJZAT E SAJ,SHPALLET E PAFAJSHME?!

Shqiptarja Edlira Copa, e cila vrau tri vajzat e saj, do të dalë para gjykatës më 24 mars, në një seancë dëgjimi paraprake para gjyqtarit Massimiliano Mercaldo. Lajmi u bë i ditur dje, nga avokati mbrojtës i gruas me origjinë shqiptare, që më 9 mars të vitit të kaluar, vrau tri vajzat në shtëpinë e…

Qyteti, Slider

ZAGRACAN:U ZGJODH KRYESIA E RE E PDSH-SE

Sot me date 21.02.2015 u mbajte kuvendi zgjedhor i nendegës së f.Zagracan. Në prani kryetarit te deges te PDSH-se, z.Mendi Asani, nenkryetarit z.Adrian Useini dhe sekretarit te pergjithshem z.Besart Tairi, nënkryetarit në nivel republikan z.Meriton Vinca, Kuvendi zgjodhi kryesinë e re të nën deges te f.Zagracan me kryetar z. Dashuri Lleshi si dhe anëtaret e…

Qyteti, Slider

SE BASHKU PER STRUGEN

Lojërat shkollore me moton “Së bashku për Strugën” Strugë, 21 shkurt Nxënësit e Shkollës fillore “Vllezërit Milladinovci” nga Struga, ku mësimi zhvillohet në tre gjuhë: shqip, maqedonisht dhe turqisht, në kuadër të projektit “Së bashku për Strugën”. Mbështetur nga OSBE-ja, dhe OSBE e Zvicrës, Ministria e arsimit e shkencës së RM-së dhe Shkolla “Vllezërit Milladinovci”….

Opinion, Slider

BDI,KA NEVOJE PER FRYME VLERASH

BDI,KA NEVOJE PER FRYME VLERASH Zevendes ministri Arben Labenishti shkruan ne profilin e tij para pak castesh:Jam shprehur edhe me pare se, Dega e BDI-së në Strugë, në kuptimin e të djeshmes, të sotmes dhe të nesërmes përbën një shqetësim real i cili kërkon zgjidhje të drejtë, progresiste dhe vizionare. Jo vetem ngjarjet në zgjedhjet…

Maqedoni, Slider

KERKUAN TE ME FUSIN KOKEN NE THES

REAGON ISH KRYEMINISTRI LUBCO GEORGIEVSKI PAS ‘BOMBES’ SE TRETE. Ish kryeministri i Maqedonise ndjehet i revoltuar pas shperthimit te ‘bombes’ se trete nga Zoran Zaev dje ne konferencen per shtyp nga LSDM-ja. Georgievski shprehet:”Mediat punojne per pushtetitn,por nga keto regjistrime te bisedave telefonike mund te konstatosh se ky bashkepunim eshte i dyanshem,pra kerkohet nga pushteti…

Bota, Slider

DUBAI:NDERTESA ME E LARTE PERFSHIHET NGA FLAKET(VIDEO)

Një zjarr masiv ka përfshirë një nga ndërtesat më të larta të banimit në botë, në Dubai Zjarri sipas mediave lokale, ka shpërthyer në katin e 50-të të ndërtesës së lartë 336 metra. Zjarri raportohet të ketë filluar në mes të kullës, dhe u përhap me shpejtësi në rreth 15 kate. Mijëra njerëz janë evakuuar…

1 1,124 1,125 1,126 1,127 1,128 1,141
Struga Ekspres