Shqipëri

Shqipëri, Slider

Shperthime pa fund ne Tirane

Një automjet ka shpërthyer mbëmjen e sotme në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:00 të mbrëmjes, pranë stadiumit ‘Dinamo’, ku një automjet tip ‘Benz ML’ me targa AA 948 AP është hedhur në erë përmes një shpërthimi të telekomanduar. Nga informacionet e para mësohet se automjeti ka qenë i parkuar në momentin e shpërthimit,…

Shqipëri, Slider

Deshmitari:U sajua nga Tom Doshi

Kthesë e fortë në çështjen “Doshi”. Personi që deputeti i Shkodrës pretendon se është paguar nga Ilir Meta për ta ekzekutuar ka mohuar gjithçka. Jo vetëm kaq. Dëshmia e Durim Bamit në Prokurorinë për Krimet e Rënda jep një version krejt të ndryshëm të atij që është përfolur deri tani. Burime nga prokuroria bënë me…

Shqipëri, Slider

Noizy lule tek varri i nenes

Mund të duket natyrë e ftohtë dhe tej mase i rezervuar, por artisti i njohur i muzikës zbulon se kur vjen puna për çështje delikate është vërtet i ndjeshëm. Një momenti i tillë ka ndodhur pikërisht sot, teksa Noizy është shfaqur mbi varrin e nënës duke e kujtuar atë. Ai ka treguar se edhe pse ajo…

Shqipëri, Slider

Po torturohet dëshmitari i Tom Doshit

“Partia Demokratike denoncon metodat e sigurimit të shtetit dhe shkeljen e procedurave ligjore që po përdoren ndaj dëshmitarit Durim Bami, personit kyç në skenarin e akuzave për vrasje që rëndojnë ndaj kryetarit të Parlamentit”. Deklarata është bërë mbrëmjen e sotme nga ana e zëdhënëses së PD-së, Oriela Nebiaj. “Prej mëngjesit kur Bami është ndaluar, personi…

Shqipëri, Slider

A i ka bërë Rama llogaritë mirë?

Për Fatos Lubonjën, vendimi i largimit të deputetit Tom Doshi dhe të tjerëve nga postet e Partisë Socialiste dhe të qeverisë së drejtuar nga Edi Rama, është vetëm një vazhdim i lojës për pushtet në një kontekst të ri, edhe më të ndërlikuar, ku hallet e vendit shërbejnë vetëm si një pretekst për luftë. “Lojtari…

Shqipëri, Slider

Kercenojne se do hidhen nga kati i 9

20 persona në Tiranë kërcënojnë se do hidhen nga pallati 9 katësh I mashtroi ndertuesi i nje pallati, rreth 20 persona kercenojne se do hidhen nga ndertesa 9 kateshe. Për shkak se një ndërtues i një pallati nuk i është përmbajtur marrëveshjes, 20 persona në kryeqytet kërcënojnë se do të hidhen nga një pallat 9…

Shqipëri, Slider

Vret veten se nuk arriti te paguaj faturen e energjise

Varfëria, fatura e fryrë e energjisë elektrike dhe pamundësia për ta paguar atë ka shkaktuar viktimën e radhës në Lezhë. Një 52-vjeçar babai i 4 fëmijëve invalid prej 10 vitësh nga fshati Tale i Lezhës i ka dhënë fund jetës duke pirë fotoksinë, pasi fatura e energjisë elektrike së bashku më debited dhe kamatvonesat e…

Shqipëri, Slider

Eksplozive pa fund ne Shqiperi

Eksplozive pa fund ne Shqiperi,deshen te hedhin ne ere Edmond Kadiun bashke me makinen e tij,por ky i  fundit  per fat te mire nuk gjendej brenda makines. Makina e një biznesmeni nga Fusha Kruja ka shpërthyer mbrëmjen e sotme nga një sasi eksplozivi që i ishte vendosur. Fatmirësisht, i zoti i saj, Edmond Kadiu, nuk…

1 26 27 28 29 30 32
Struga Ekspres