Shqipëri

Rregullat që duhet t’i lexoni patjetër sepse më e keqja nuk ka ardhur ende
Shqipëri, Slider

Rregullat që duhet t’i lexoni patjetër sepse më e keqja nuk ka ardhur ende

Në bazë të parashikimeve të motit, në orët dhe ditët në vijim pritet një situatë e rënduar e reshjeve të shiut, të cilat mund të kalojnë nivelet normale. Komiteti i Koordinimit të Emergjencave Civile dhe Krizave, që funksion pranë Kryeministrit të Shqipërisë, ka ndërmarrë të gjitha masat që të gjitha strukturat shtetërore të jenë në…

(VIDEO) Uji çan trafikndarëset në autostradën Tiranë-Durrës, përmbytet karburanti dhe qendra tregtare
Shqipëri, Slider

(VIDEO) Uji çan trafikndarëset në autostradën Tiranë-Durrës, përmbytet karburanti dhe qendra tregtare

Në autostradën Tiranë-Durrës situata është larg përmirësimit. Reshjet e pandërprera kanë bllokuar autostradën. Uji me nivel mbi 1.5 metra kalon mbi trafikndarëset. Qendra tregtare City Park është rrethuar nga uji. Parkungu i saj dhe është zhytur tërësisht në ujë. Situata nuk paraqitet mirë as nga ana tjetër e autostradës. Përballë karburant Kastratit trafiku është bllokuar…

Nuk përgjigjej në telefon, nuk hapte as derën, studentja shqiptare gjendet e vdekur në konvikt
Shqipëri, Slider

Nuk përgjigjej në telefon, nuk hapte as derën, studentja shqiptare gjendet e vdekur në konvikt

Një 21-vjeçare shqiptare, studente në Itali është gjetur e pajetë në dhomën e saj në Shtëpinë e Studentit E3 në rrugën “Fabio Severo”, në Trieste. Trupi shëndetësor i 118 kanë bërë të pamundurën për ta shpëtuar, duke praktikuar një reanimin kardiovaskular për më shumë se një orë por çdo përpjekje për të renë Floriana Xheka,…

Përmbytjet në Shqipëri, policia skanon situatën
Shqipëri, Slider

Përmbytjet në Shqipëri, policia skanon situatën

Si pasoje e intensitetit te larte reshjeve te shiut, aksi rrugor Kardhiq -Gjirokastër kalohet me vështirësi pasi ka dale uji ne rruge tek pika e Viroit. Aksi Fushe Kruje-Laç kalohet me vështirësi pasi përballë lokal Arberia ne Fushe-Kruje ka dale lumi ne rruge. Rruga e Ndroqit për ne Durrës tani është drejt bllokimit për shkak…

Moti i keq, ja çfarë thonë nga aeroporti i Rinasit
Shqipëri, Slider

Moti i keq, ja çfarë thonë nga aeroporti i Rinasit

Pas përkeqësimit të motit, Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës ka dhënë informacione në lidhje me fluturimet. Sipas TIA, në kushtet e tanishme atmosferike, fluturimet ndërkombëtare vijojnë normalisht. “Për çdo ndryshim të mundshëm apo informacion tjetër, mbetemi në dispicion të pasagjerëve,” lajmëroi aeroporti i Rinasit. Komiteti i Koordinimit të Emergjencave Civile dhe Krizave pranë Kryeministrit informon për…

1 23 24 25 26 27 35
Struga Ekspres