Shqipëri

Spahiu: Ismail Qemaili gaboi, flamuri kuq e zi duhej të ngritet në Shkup për një Shqipëri të Madhe
Shqipëri, Slider

Spahiu: Ismail Qemaili gaboi, flamuri kuq e zi duhej të ngritet në Shkup për një Shqipëri të Madhe

Kreshnik Spahiu ka “goditur” në ditët më të shënuara për shqiptarët. Ndërkohë që në trojet shqiptare po festohet 28-29 Nentori, themeluesi i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu shkruan se Ismail Qemali ka gabuar, transmeton Express. Sipas tij, flamuri shqiptar Kuq e Zi nuk duhej ngritur në Vlorë por në Shkup, për një Shqipëri të…

Bie nga kati i 5, humb jetën gruaja
Shqipëri, Slider

Bie nga kati i 5, humb jetën gruaja

Një grua e moshuar në Tiranë ka humbur jetën pasi ka rënë nga kati i pestë i banesës ku jetonte në rrugën “Muhamet Gjollesha”. Sipas informacioneve policore, gruaja me iniciale Z.Z., 82 vjeçe, ka rënë nga lartësia një ditë më parë. Pavarësisht ndihmës së dhënë duke e dërguar në spital, dëmtimet që ajo ka marrë…

Të shtëna me armë zjarri në një lokal me muzikë live
Shqipëri, Slider

Të shtëna me armë zjarri në një lokal me muzikë live

Në orët e mbrëmjes së djeshme në periferi të Korçës, në një lokal është regjistruar një konflikt mes disa personave që ka përfunduar me të shtëna me armë zjarri. Mësohet se autorët kanë qëlluar nga rruga në drejtim të lokalit por fatmirësisht pa shkaktuar lëndime në njerëz. Ngjarja është shënuar në një lokal nate me…

“Daily Mail”: Fshati shqiptar ku çdo familje ka 1 anëtar në Britani
Shqipëri, Slider

“Daily Mail”: Fshati shqiptar ku çdo familje ka 1 anëtar në Britani

Shqiptarët që udhëtojnë ilegalisht drejt Britanisë së Madhe janë vënë sërish në vëmendjen e prestigjiozes “Daily Mail”. Kjo e fundit i ka kushtuar një artikull emigrantëve ilegalë, teksa futen në territorin e Anglisë. Madje, “Daily Mail’ shkruan se shqiptarët nuk ngurojnë që të publikojnë në rrjetet sociale dhe selfie nga udhëtimet e tyre, shkruan Shekulli….

Ja banda që vodhi në qendër të Strugës, gjykohet në Tiranë
Shqipëri, Slider

Ja banda që vodhi në qendër të Strugës, gjykohet në Tiranë

11 persona u akuzuan nga Prokuroria si pjesë e grupit kriminal të njohur si “Babagjyshët”, të akuzuar për “vjedhje me armë”, “plagosje të rëndë”, “mbajtje pa leje të armëve luftarake” dhe “kryerje të veprave penale në kuadër të grupit kriminal. Një pjesë e tyre janë arrestuar, Prokuroria ngriti akuza për këtë grup personash për 13…

Shqiptari vret gruan sepse nuk i’a qepi pantollonat!
Shqipëri, Slider

Shqiptari vret gruan sepse nuk i’a qepi pantollonat!

Një krim i rëndë brenda familjes ndodhi paraditen e së enjtes në fshatin Karpen të Kavajës. Një 50-vjeçar vrau me thikë bashkëshorten, nënën e 5 fëmijëve të vet. Ngjarja ndodhi në shtëpinë e familjes Metushi ku Samiu 50-vjeç në gjaknxehtësi e sipër ka goditur disa herë me thikë të shoqen, Sosen. Në oborrin e shtëpisë…

1 20 21 22 23 24 30
Struga Ekspres