Shqipëri

Alarm për Tiranën: Ja çfarë iu pret ditët në vijim
Shqipëri, Slider

Alarm për Tiranën: Ja çfarë iu pret ditët në vijim

Komiteti i Koordinimit të Emergjencave Civile dhe Krizave pranë Kryeministrisë ka bërë me dije se ka njohur përkeqësim gjendja e ujëmbledhësit të Bovillës për shkak të turbullimit të ujit. Masat për zgjidhjen e kësaj situate do të shoqërohen me kufizime të furnizimit me ujë të Tiranës në ditët në vijim, bëjnë me dije Emergjencat Civile….

Ministri shqiptar rrëfen tmerrin: Isha në parlament, familjen e kisha të bllokuar në autostradë
Shqipëri, Slider

Ministri shqiptar rrëfen tmerrin: Isha në parlament, familjen e kisha të bllokuar në autostradë

Një prej ministrave te kabinetit qeveritar ka rrëfyer sot se si i përjetoi përmbytjet e natës së kaluar që bllokoi qindra qytetarë në autostradën Tiranë-Durrës. Në emisionin news 24 ministri per Diasporen, Pandeli Majko tregoi se ndërsa ai ishte në parlament, familja e tij ndodhej në autostradë, pasi po kthehej në Tiranë, raporton “BalkanWeb”. “Unë…

Përmbytet edhe Berati, uji mbulon katet e para
Shqipëri, Slider

Përmbytet edhe Berati, uji mbulon katet e para

​Katet e para të banesave në qytetin e Beratit kanë përfunduar nën ujë, pavarësisht masave mbrojtëse. Ora News raporton se rreth orës 21:15 minuta bizneset në pedonale, lokalet, dyqanet dhe bankat e nivelit të dytë janë nën ujë. Me gjithë masat e marra, uji është futur në katet e para.

Moti i keq – Aeroporti i Rinasit deklaratë të rëndësishme për fluturimet
Shqipëri, Slider

Moti i keq – Aeroporti i Rinasit deklaratë të rëndësishme për fluturimet

Aeroporti “Nënë Tereza” jep një njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata që presin të udhëtojnë jashtë vendit, por edhe për ata që kthehen. Operimet në Aeroportin e Tiranës i kthehen normalitetit. Fluturimet po kryhen normalisht përveç disa vonesave. Dje 2 fluturime parashikuar për ulje në 21:50, u devijuan”, thuhet në njoftimin zyrtar. Ndërkohë që…

“Jeta juaj është në rrezik, largohuni nga banesat”, lumi Vjosa pritet të dalë nga shtrati
Shqipëri, Slider

“Jeta juaj është në rrezik, largohuni nga banesat”, lumi Vjosa pritet të dalë nga shtrati

Ministri i Energjetikës dhe Infrastrukturës, Damian Gjiknuri i ka ka bërë thirrje banorevë në fshatrat afër lumit të Vjojës në Vlorë që të bashkëpunojnë me autoritet për evaukim pasi jeta e tyre është në rrezik. Gjiknuri tha në një prononcim për ‘News24’ se problematike ngelet dalja nga shtrati i Vjosë. “Lumi i Vjosës pritet të…

1 20 21 22 23 24 33
Struga Ekspres