Shqipëri

Shpëtohet nga përmbytja 9 vjeçari i paralizuar (FOTO)
Shqipëri, Slider

Shpëtohet nga përmbytja 9 vjeçari i paralizuar (FOTO)

Grupet e emergjencave civile i kanë ardhur në ndihmë një fëmije 9 vjeç të paralizuar, i cili kishte mbetur i bllokuar në banesë si pasojë e përmbytjeve. Emergjencat kanë bërë të mundur nxjerrjen nga banese të fëmijës dhe transportin e tij me anë të një varke. Ndërkohë, probleme nga përmbytjet ka pasur edhe në qendër…

Shqipëria nën ujë! Reagon kryeministri Edi Rama
Shqipëri, Slider

Shqipëria nën ujë! Reagon kryeministri Edi Rama

Thuajse 24 orë pas nisjes së reshjeve të denura të shiut në të gjithë Shqipërinë, ka ardhur dhe reagimi i kryeministrit Edi Rama. Kreu i qeverisë mundohet të qetësojë shqiptarët duke shkruar në rrjetin social se i gjithë shteti është në këmbë dhe se do të jetë në çdo çast pranë qytetarëve në nevojë me…

“Uji po vjen drejt nesh, ju lutem kërkoni mbylljen e portave të Bovillës… do mbytemi” (FOTO)
Shqipëri, Slider

“Uji po vjen drejt nesh, ju lutem kërkoni mbylljen e portave të Bovillës… do mbytemi” (FOTO)

Një qytetar ka bërë të ditur përmes ish kryeministrit Sali Berisha se situata në Fushë -Krujë është alarmante dhe se rrezikohet jeta e shumë personave për shkak të reshjeve të shiut. Autostrada në këtë zonë është përmbytur totalisht ndërsa uji tashmë po vërshon nëpër shtëpitë e fshatit Derven. Qytetari kërkon mbylljen e portave të Bovillës…

Rregullat që duhet t’i lexoni patjetër sepse më e keqja nuk ka ardhur ende
Shqipëri, Slider

Rregullat që duhet t’i lexoni patjetër sepse më e keqja nuk ka ardhur ende

Në bazë të parashikimeve të motit, në orët dhe ditët në vijim pritet një situatë e rënduar e reshjeve të shiut, të cilat mund të kalojnë nivelet normale. Komiteti i Koordinimit të Emergjencave Civile dhe Krizave, që funksion pranë Kryeministrit të Shqipërisë, ka ndërmarrë të gjitha masat që të gjitha strukturat shtetërore të jenë në…

(VIDEO) Uji çan trafikndarëset në autostradën Tiranë-Durrës, përmbytet karburanti dhe qendra tregtare
Shqipëri, Slider

(VIDEO) Uji çan trafikndarëset në autostradën Tiranë-Durrës, përmbytet karburanti dhe qendra tregtare

Në autostradën Tiranë-Durrës situata është larg përmirësimit. Reshjet e pandërprera kanë bllokuar autostradën. Uji me nivel mbi 1.5 metra kalon mbi trafikndarëset. Qendra tregtare City Park është rrethuar nga uji. Parkungu i saj dhe është zhytur tërësisht në ujë. Situata nuk paraqitet mirë as nga ana tjetër e autostradës. Përballë karburant Kastratit trafiku është bllokuar…

1 18 19 20 21 22 30
Struga Ekspres