Shqipëri

E rëndë, babai i dy fëmijëve gjendet i varur
Shqipëri, Slider

E rëndë, babai i dy fëmijëve gjendet i varur

Një burrë 56-vjeç është gjetur i varur pasditen e sotme në Korçë. Sipas informacioneve të para nga policia lokale, viktima me iniciale A.D. dyshohet se është vetëvarur në banesën e tij tek Ura e Mborjes në lagjen numër 4. Nga kqyrja e jashtme e trupit të viktimës, nuk janë konstatuar shenja dhune, njofton Policia. Babai…

Arrestohet ‘mjeshtri’ i vjedhjes së telefonave
Shqipëri, Slider

Arrestohet ‘mjeshtri’ i vjedhjes së telefonave

Policia e Tiranës ka vënë ë në pranga një 35 vjeçar, pasi akuzohet për disa vjedhje telefonash në kryeqytet. Policia njofton se në pranga ka rene Abdyl Peqini, 35 vjeç, banues në Tiranë Ky shtetas më datë 18.12.2017, rreth ores 11:30, dyshohet se ka vjedhur në rrugën “5 Maji”, tek tregu, telefonin , shtetases R….

‘Dëgjonim të bërtitura, na u tmerruan fëmijët’, si u zbulua çerdhja e prostitucionit të udhëhequr nga disa shqiptarë
Shqipëri, Slider

‘Dëgjonim të bërtitura, na u tmerruan fëmijët’, si u zbulua çerdhja e prostitucionit të udhëhequr nga disa shqiptarë

Një ambient i marrë me qira në qytetin e Durrësit ku gëlonte prostitucioni është zbuluar sot nga Policia. E sipas banorëve që nuk guxojnë të dalin para kamerave prostitucioni lulëzon jo vetëm në zonën e verës por edhe të dimrit në Plazhin e Durrësit. Një apartament në një pallat 7 katësh ishte kthyer në ferr…

Nga 1 janari këto makina do të dalin nga qarkullimi
Shqipëri, Slider

Nga 1 janari këto makina do të dalin nga qarkullimi

Nga janari i vitit të ardhshëm, qeveria do të ashpërsojë masat për të zëvendësuar flotën e automjeteve në qarkullim. Në një intervistë për “Monitor”, Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi tha se pragu për importin do të jenë mjetet Euro 4, thënë ndryshe kjo, makinat e prodhuara në 2005. Rinovimi i strukturës së mjeteve,…

Pesë gjeneralët më të mëdhenjë që njerëzimi ka njohur, Skënderbeu në vendin e katërt
Shqipëri, Slider

Pesë gjeneralët më të mëdhenjë që njerëzimi ka njohur, Skënderbeu në vendin e katërt

Portali SiliconIndia ka renditur pesë gjeneralë më të mëdhenj të të gjitha kohërave. Në këtë listë heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti- Skënderbeu, gjendet në vendin e katërt. 1. Aleksandri i Madh Mbreti i Maqedonisë dhe pushtuesi i Perandorisë Perse, Aleksandri i Madh, konsiderohet si një nga strategët më të mëdhenj ushtarakë të të gjitha…

Ndodhi në Tiranë: Zysha hap këmbët ‘tërbon’ studentët (FOTO)
Shqipëri, Slider

Ndodhi në Tiranë: Zysha hap këmbët ‘tërbon’ studentët (FOTO)

Fotografia është postuar sot në rrjetet sociale dhe ka ‘pushtuar’ rrjetin. Thuhet se foto është bërë në orën e seminarit të lëndës “Hyrje në Ekonomi”, në Fakultetin e Drejtësisë në Tiranë. Komentet në foton e postuar në Facebook nga “JOQ kanë qenë të shumta, kryesisht negative. Komentues të ndryshëm kritikojnë veshjen e profesoreshës si dhe…

1 18 19 20 21 22 34
Struga Ekspres