Shqipëri

‘Dëgjonim të bërtitura, na u tmerruan fëmijët’, si u zbulua çerdhja e prostitucionit të udhëhequr nga disa shqiptarë
Shqipëri, Slider

‘Dëgjonim të bërtitura, na u tmerruan fëmijët’, si u zbulua çerdhja e prostitucionit të udhëhequr nga disa shqiptarë

Një ambient i marrë me qira në qytetin e Durrësit ku gëlonte prostitucioni është zbuluar sot nga Policia. E sipas banorëve që nuk guxojnë të dalin para kamerave prostitucioni lulëzon jo vetëm në zonën e verës por edhe të dimrit në Plazhin e Durrësit. Një apartament në një pallat 7 katësh ishte kthyer në ferr…

Nga 1 janari këto makina do të dalin nga qarkullimi
Shqipëri, Slider

Nga 1 janari këto makina do të dalin nga qarkullimi

Nga janari i vitit të ardhshëm, qeveria do të ashpërsojë masat për të zëvendësuar flotën e automjeteve në qarkullim. Në një intervistë për “Monitor”, Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi tha se pragu për importin do të jenë mjetet Euro 4, thënë ndryshe kjo, makinat e prodhuara në 2005. Rinovimi i strukturës së mjeteve,…

Pesë gjeneralët më të mëdhenjë që njerëzimi ka njohur, Skënderbeu në vendin e katërt
Shqipëri, Slider

Pesë gjeneralët më të mëdhenjë që njerëzimi ka njohur, Skënderbeu në vendin e katërt

Portali SiliconIndia ka renditur pesë gjeneralë më të mëdhenj të të gjitha kohërave. Në këtë listë heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti- Skënderbeu, gjendet në vendin e katërt. 1. Aleksandri i Madh Mbreti i Maqedonisë dhe pushtuesi i Perandorisë Perse, Aleksandri i Madh, konsiderohet si një nga strategët më të mëdhenj ushtarakë të të gjitha…

Ndodhi në Tiranë: Zysha hap këmbët ‘tërbon’ studentët (FOTO)
Shqipëri, Slider

Ndodhi në Tiranë: Zysha hap këmbët ‘tërbon’ studentët (FOTO)

Fotografia është postuar sot në rrjetet sociale dhe ka ‘pushtuar’ rrjetin. Thuhet se foto është bërë në orën e seminarit të lëndës “Hyrje në Ekonomi”, në Fakultetin e Drejtësisë në Tiranë. Komentet në foton e postuar në Facebook nga “JOQ kanë qenë të shumta, kryesisht negative. Komentues të ndryshëm kritikojnë veshjen e profesoreshës si dhe…

Qindra shqiptarë ndalohen të shkojnë në BE
Shqipëri, Slider

Qindra shqiptarë ndalohen të shkojnë në BE

Vetëm në një javë 309 persona janë ndaluar të kalojnë kufirin shqiptar për të hyrë në vendet e BE-së. Policia kufitare kapi në flagrancë 23 persona që po largoheshin përmes kufirit jeshil, pasi kishin probleme në hapësirën Shengen, ndërkohë që në të gjitha pikat e kalimit kufitar, si rezultat i kontrollit të dokumentacionit për të…

1 16 17 18 19 20 32
Struga Ekspres