Shqipëri

Katastrofë në Tiranë te “City Park”/ Përmbytet kati i parë, 300 Persona të bllokuar në katin e dytë
Shqipëri, Slider

Katastrofë në Tiranë te “City Park”/ Përmbytet kati i parë, 300 Persona të bllokuar në katin e dytë

Disa dhjetra qytetarë që kanë mbetur të bllokuar në qendrën tregëtare “City Park”, si pasojë e përmbytjes, do të shpëtohen me mjete lundrimi. Nga të dhënat mësohet se janë rreth 300 qytetarë, mes të cilëve gra dhe fëmijë, që kanë mbetur të bllokuar në katin e dytë të ndërtesës, ndërsa Forcat e Armatosura janë angazhuar…

10 banesa të përmbytura, rrugë të bllokuara dhe mungesë energjie, ja situata aktuale në Shqipëri
Shqipëri, Slider

10 banesa të përmbytura, rrugë të bllokuara dhe mungesë energjie, ja situata aktuale në Shqipëri

Mbi vendin tonë ka mbizotëruar mot me reshje mesatare dhe të larta shiu, të cilat priten të intensifikohen më 30 nëntor – 2 dhjetor në gjithë territorin e vendit. Në Kryeministri është zhvilluar mbledhja e Komitetit të Koordinimit të Emergjencave Civile dhe Krizave, në nivel të Sekretarëve të Përgjithshëm, ku është diskutuar për punën e…

Tragjedi: Bie në kontakt me rrymën, humb jetën elektriçisti
Shqipëri, Slider

Tragjedi: Bie në kontakt me rrymën, humb jetën elektriçisti

Një 50-vjeçar ka humbur jetën në rrethin e Fierit pas rënies në kontakt me rrymën elektrike. Sabri Vriga, me profesion elektriçist ishte duke riparuar një defekt teknik në fshatin Kurjan, kur ra në kontakt me energjinë elektrike. Goditja elektrika ka qenë e fortë dhe për pasojë 50-vjeçari ka ndërruar jetë menjëherë. Policia thotë se është…

Spahiu: Ismail Qemaili gaboi, flamuri kuq e zi duhej të ngritet në Shkup për një Shqipëri të Madhe
Shqipëri, Slider

Spahiu: Ismail Qemaili gaboi, flamuri kuq e zi duhej të ngritet në Shkup për një Shqipëri të Madhe

Kreshnik Spahiu ka “goditur” në ditët më të shënuara për shqiptarët. Ndërkohë që në trojet shqiptare po festohet 28-29 Nentori, themeluesi i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu shkruan se Ismail Qemali ka gabuar, transmeton Express. Sipas tij, flamuri shqiptar Kuq e Zi nuk duhej ngritur në Vlorë por në Shkup, për një Shqipëri të…

Bie nga kati i 5, humb jetën gruaja
Shqipëri, Slider

Bie nga kati i 5, humb jetën gruaja

Një grua e moshuar në Tiranë ka humbur jetën pasi ka rënë nga kati i pestë i banesës ku jetonte në rrugën “Muhamet Gjollesha”. Sipas informacioneve policore, gruaja me iniciale Z.Z., 82 vjeçe, ka rënë nga lartësia një ditë më parë. Pavarësisht ndihmës së dhënë duke e dërguar në spital, dëmtimet që ajo ka marrë…

Të shtëna me armë zjarri në një lokal me muzikë live
Shqipëri, Slider

Të shtëna me armë zjarri në një lokal me muzikë live

Në orët e mbrëmjes së djeshme në periferi të Korçës, në një lokal është regjistruar një konflikt mes disa personave që ka përfunduar me të shtëna me armë zjarri. Mësohet se autorët kanë qëlluar nga rruga në drejtim të lokalit por fatmirësisht pa shkaktuar lëndime në njerëz. Ngjarja është shënuar në një lokal nate me…

“Daily Mail”: Fshati shqiptar ku çdo familje ka 1 anëtar në Britani
Shqipëri, Slider

“Daily Mail”: Fshati shqiptar ku çdo familje ka 1 anëtar në Britani

Shqiptarët që udhëtojnë ilegalisht drejt Britanisë së Madhe janë vënë sërish në vëmendjen e prestigjiozes “Daily Mail”. Kjo e fundit i ka kushtuar një artikull emigrantëve ilegalë, teksa futen në territorin e Anglisë. Madje, “Daily Mail’ shkruan se shqiptarët nuk ngurojnë që të publikojnë në rrjetet sociale dhe selfie nga udhëtimet e tyre, shkruan Shekulli….

1 15 16 17 18 19 26
Struga Ekspres