Rajoni

Opinion, Rajoni, Slider

Te jetosh ne Kosove

Të jetosh në Kosovë   Fluksi i emigrimit të qytetarëve të Kosovës gjatë dita ditës po intensifikohet edhe më shumë.  Sipas mediave kosovare, prej në dhjetor të vitit të kaluar, e deri në fillim të muajit shkurt, kanë ikur deri më 50 mijë qytetar në drejtim të Evropës, por edhe në drejtim të kontinentit Amerikan. Cili është shkaku i…

Rajoni, Slider

Falnin namaz, shkarkohen 7 policë

Sipas burimeve brenda Ministrisë së Brendshme të Republikës së Shqipërisë shtatë oficerë policie nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë RENEA’s janë shkarkuar nga puna sepse i përkasin besimit mysliman. Shtatë punonjësit e policisë ishin besimtarë myslimanë dhe praktikues të fesë. Ata faleshin pesë herë në ditë në xhami dhe kjo nuk është toleruar nga shefat…

Rajoni

Dy vajzat e mija gënjejnë

Një baba është vënë në pranga në Tropojë nën akuzën e ngacmimit seksual të 2 vajzave të tij. Man Aliaj, 50 vjec u arrestua nga Policia e Tropojës pas kallëzimit të vajzës së vet 25­vjeçare. Kjo e fundit ka thënë në polici se prej 5 vitesh abuzon seksualisht me të dhe e ka përdhunuar. Sipas…

Rajoni, Slider

Haradinaj: Verifikimi i veteranëve, i politizuar

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka kritikuar punën e Komisionit qeveritar për verifikimin e kategorive të dala nga lufta e UÇK-së. Gjatë deklarimeve jashtë rendit të ditës në Kuvendin e Kosovës, ai ka thënë se ky proces është politizuar dhe nëse janë bërë lëshime dikush duhet të japë përgjegjësi. “Unë e di që ka pasur…

1 24 25 26
Struga Ekspres