Qyteti

Kushtrim Etemi nga Frëngova e Strugës, studenti i shkëlqyer në skenë dhe profesion (FOTO)
Qyteti, Slider

Kushtrim Etemi nga Frëngova e Strugës, studenti i shkëlqyer në skenë dhe profesion (FOTO)

Kushtrim Etemi -Student ne vitin e trete Diplomik: USHT-FSHM ‘’Fizioterapi’’ E Ardhmja në Dorën Tonë, Apo Ne në Duart e së Ardhmes ! Marrim frymë, e shpeshëher pa e ditur ҫ’është frymëmarrja. Jetojmë duke ëndërruar, dhe vdesim ende pa përfunduar ajo ëndërr. Vuajmë e buzëqeshim duke thurrur një simfoni në valët e jetës. Ngrihemi e…

Kush është i “forti” në Strugë që po shkatërron çdo natë korpat e mbeturinave? (FOTO)
Qyteti, Slider

Kush është i “forti” në Strugë që po shkatërron çdo natë korpat e mbeturinave? (FOTO)

Pothuajse çdo ditë e çdo natë qyteti i Srugës po “sulmohet” nga njerëz që nuk duan ta shohin të bukur dhe të pastër qytetin turistik.Po digjen dhe shkatërrohen karriket,korpat e mbeturinave,karriket e qytetit, digjen pallmat, po hedhin mbeturina vend e pa vend. “Kriminieli” nuk po kapet akoma që do fytyrën tjetër të qytetit, të shkatërruar!…

Valdrin Selmani nga Zagraçani i Strugës është talenti që luan shkëlqyer në piano (FOTO)
Kulturë, Qyteti, Slider

Valdrin Selmani nga Zagraçani i Strugës është talenti që luan shkëlqyer në piano (FOTO)

Valdrin Selmani nga Zagraçani i Strugës është pianisti dhe muzikanti shumë i talentuar, dhe këtë ai e ka dëshmuar shpesh herë me performancën tij kudo ku ai merr pjesë nëpër eventet kulturore artistike shqiptare, shkruan Struga Ekspres. 23 vjeçari Valdrin Selmani shkollën e mesme të muzikës e ke kryer në Strugë me sukses të shkëlqyer,…

Përparim Istrefi për Struga Ekspres: Mos i dëmtoni shenjat e komunikacionit në Strugë (FOTO)
Qyteti, Slider

Përparim Istrefi për Struga Ekspres: Mos i dëmtoni shenjat e komunikacionit në Strugë (FOTO)

Qytetar të nderuar! Këto ditë kemi ndërmarrë një aksion për montimin rregullimin, dhe pastrimin e shenjave të komunikacionit të dëmtuara nga njerëz të pandërgjegjshëm,së shpejti do të fillojmë me montimin e shenjave të reja nëpër gjithë qytetin,prandaj: -Ju lutem të gjithë sëbashku ti ruajmë shenjat e komunikacionit nga njerëz të papërgjegjshëm,të cilët i dëmtojnë!Këto shenja…

Strugani Lulzim Zhaku-Aliu është njeriu që gjithë jetën e tij ndihmoi sportin shqiptar pa kursyer asgjë (VIDEO)
Qyteti, Slider, Sport

Strugani Lulzim Zhaku-Aliu është njeriu që gjithë jetën e tij ndihmoi sportin shqiptar pa kursyer asgjë (VIDEO)

Biznesmeni Lulzim Zhaku-Aliu nga Dollogozhda e Strugës është njeriu i cili gjatë gjithë jetës së tij i ndihmoi sportit shqiptar duke e ngritur atë në nivelet më të larta ndërkombëtare.Ai dha gjithçka nga vetja,poashtu edhe materialisht që sportistët shqiptar të arrijnë majat më të larta, shkruan Struga Ekspres. Për më tepër nëpërmjet te reportazhit të…

Arinjtë zbresin në Strugë, shijojnë mjaltin në Vevçan (FOTO)
Qyteti, Slider

Arinjtë zbresin në Strugë, shijojnë mjaltin në Vevçan (FOTO)

Një banor i Vevçanit të Strugës ka paraqitur dëmet që i kanë shkaktuar arinjtë bashkë me të vegjëlit e tyre duke i dëmtuar koshat e bletëve, dëme këto të konsiderueshme, njofton Struga Ekspres. Kamerat kanë fiksuar momentin ku arinjtë janë të pranishëm tek koshi i bletëve duke shijuar mjaltin. Këto dëme janë paraqitur edhe në…

1 172 173 174 175 176 200
Struga Ekspres