Qyteti

Strugani Jetmir Sula, kampioni shqiptar i Zvicrës
Qyteti, Slider, Sport

Strugani Jetmir Sula, kampioni shqiptar i Zvicrës

Jetmir Sula një djalosh ambicioz, kampion dhe me shkollë të kampionëve Shteti i Zvicrës përveç se ka nxjerr shumë futbollist të njohur shqiptar, ku ne sot po krenohemi me të njëjtit, ku shtet ka nxjerr edhe shumë sportist që vijnë nga sportet luftarake. Njëri prej tyre është edhe strugani, Jetmir Sula, i cili me sportin…

Rruga Strugë-Qafethanë e rrëshqitshme, kujdes, ja si është gjendja e rrugëve (FOTO)
Qyteti, Slider

Rruga Strugë-Qafethanë e rrëshqitshme, kujdes, ja si është gjendja e rrugëve (FOTO)

Rruga Strugë-Qafethanë për momentin është e rrëshqitshme për shkak të reshjeve të pandërprera të dëborë, prandaj rekomandohet që shoferët të kenë shumë kujdes gjatë qarkullimit në këtë rrugë, shkruan Struga Ekspres. LAMM rekomandon që të ketë shumë kujdes të madh për shkak të gjendjes së rrugës me dëborë dhe ujë. Ulja e shpejtësisë së makinës…

Boksieri nga Ladorishti i Strugës Arsim Etemi mposhti serbin në zemër të Zvicrës (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Boksieri nga Ladorishti i Strugës Arsim Etemi mposhti serbin në zemër të Zvicrës (FOTO)

Boksieri i talentuar nga Ladorishti i Strugës Arsim Etemi në Ushtër të Zvicrës vazhdoi perseri me fitore në turneun e organizuar ku mposhti boksierin serb Branislac Dosenoviç, mëson Struga Ekspres. Fitorja e radhës gëzoi të gjithë shqiptarët e Zvicrës dhe gjithë diasporës poashtu dhe vendlindjes. Arsim Etemi me talentin e tij pritet që të arrij…

Strugani Lulzim Zhaku-Aliu është njeriu që gjithë jetën e tij ndihmoi sportin shqiptar pa kursyer asgjë (VIDEO)
Qyteti, Slider, Sport

Strugani Lulzim Zhaku-Aliu është njeriu që gjithë jetën e tij ndihmoi sportin shqiptar pa kursyer asgjë (VIDEO)

Biznesmeni Lulzim Zhaku-Aliu nga Dollogozhda e Strugës është njeriu i cili gjatë gjithë jetës së tij i ndihmoi sportit shqiptar duke e ngritur atë në nivelet më të larta ndërkombëtare.Ai dha gjithçka nga vetja,poashtu edhe materialisht që sportistët shqiptar të arrijnë majat më të larta, shkruan Struga Ekspres. Për më tepër nëpërmjet te reportazhit të…

Kjo është Blerina Asani nga Zagraçani i Strugës, talentja që shkëlqen te ekipi i madh gjerman i Bayer Leverkusen (FOTO)
Qyteti, Slider

Kjo është Blerina Asani nga Zagraçani i Strugës, talentja që shkëlqen te ekipi i madh gjerman i Bayer Leverkusen (FOTO)

Blerina Asani është 15 vjeçarja nga Zagraçani qe jeton në Gjermani e cila luan per ekipin e Bayer Leverkusen U17 në Bundesligen Gjermane, shkruan Struga Ekspres. Mbrojtësja 15 vjeçare nga Zagraçani po shkëlqen në ekipin gjerman,këtë e dëshmojnë edhe mediat gjermane të cilat i kanë kushtuar vemendje të veçantë Blerina Asanit. Të dielen e kaluar…

1 145 146 147 148 149 212
Struga Ekspres