Qyteti

Dr.Nuhi Sela nga Struga dhe dr.Ana Ristevska në konferencën e tretë ndërkombëtare shkencore profesionale për biznes: Lidership dhe menaxhim, mbajtur në Beograd
Qyteti, Slider

Dr.Nuhi Sela nga Struga dhe dr.Ana Ristevska në konferencën e tretë ndërkombëtare shkencore profesionale për biznes: Lidership dhe menaxhim, mbajtur në Beograd

Ristevska nga Instituti pēr Menaxhim nē Manastir dhe Nuhi Sela nga Departamenti i Menaxhim- Marketingut, Fakulteti Ekonomik – Tetovē, theksuan se konferenca kishte për qëllim mbledhjen e komunitetit akademik dhe botimin e punimeve të kërkuesve për të popullarizuar shkencën dhe afirmimin e tyre personal dhe kolektiv, prezantimin e arritjeve më të fundit shkencore në këto…

Policia në Strugë në aksion të madh kundër fishekzjarreve
Qyteti, Slider

Policia në Strugë në aksion të madh kundër fishekzjarreve

Zëdhënësi i SPB-së në Ohër, Stefan Dimoski nëpërmjet një njoftimi ka informur se policia do të marri një aksion të gjërë në Ohër,Strugë si dhe qytetet e tjera për parandalimin e tregtisë me mjetet piroteknike njofton Strugalajm.com. Ministria për Punë të Brendshme në Maqedoni ka bërë thirrje për prishjen e rendit gjatë festave të fund…

Struga, ky qytet i bukur që përcjellë rininë në mërgim, mijëra shtëpi të boshatisura!
Qyteti, Slider

Struga, ky qytet i bukur që përcjellë rininë në mërgim, mijëra shtëpi të boshatisura!

Struga, ky qytet turistik me një pamje magjepsëse dhe shumë i veçantë me bukurinë e saj, ka një plagë të shumë të madhe prej më shumë 20 vitesh,djemtë dhe vajzat që ëndërronin të ardhmen në Strugë, ata këtë ardhme e shohin jashtë qytetit të tyre!Duan Evropën, Amerikën,Australinë apo ndonjë vend tjetër ku ata kërkojnë një…

Kapet drogë në Qafë Thanë, ja kush u arrestua
Qyteti, Slider

Kapet drogë në Qafë Thanë, ja kush u arrestua

Një 20-vjeçar nga Tirana është arrestuar nga policia në Qafë Thanë dhe një maqedonas u shpall në kërkim pasi tentuan të kalonin me makinë në Maqedoni me një sasi prej 6. 3 kg kanabis. Në pranga u vu shtetasi Genti Muceku, 20 vjeç, banues në Tiranë ndërsa në kërkim u shpall D.U, 22 vjeç, banues…

Rrëshqet dheu në rrugën Strugë-Dibër, kujdes kur të kaloni
Qyteti, Slider

Rrëshqet dheu në rrugën Strugë-Dibër, kujdes kur të kaloni

Komunikacioni në rrugën rajonale Dibër-Strugë në afërsi të fshatit Xhepishtë për shkak të rrëshqitjes së dheut po realizohet vetëm në një korsi në një gjatësi prej 20 metrave. Është vendosur edhe sinjalizimi përkatës, njoftojnë nga LAMM. Ndërsa zvogëlim të dukshmërisë për shkak të mjegullës nga 50 deri 100 metra ka në Strazhë, Pletvar dhe Shtip-Negotinë….

Gëzoni dhe festoni për Vitin e Ri në restorant “Merlon”-Strugë, rezervo tani (FOTO)
Qyteti, Slider

Gëzoni dhe festoni për Vitin e Ri në restorant “Merlon”-Strugë, rezervo tani (FOTO)

Restorant “Merlon” e cila gjendet buzë liqenit të Strugës, organizon mbrëmjen festive të natës së Vitit të Ri 2018, një mbrëmje familjare të gëzueshme dhe të paharruar dhe me ushqim të begatshëm të përcjellur me muzikën Live nga këngëtarja Ana,pianisti Valdrin Selmani dhe klarinet Denis Resdzeposki.Rezervo tani në numrin e tel: 072 571 071. Më…

1 129 130 131 132 133 185
Struga Ekspres