Qyteti

Fatos Lumani: Filharmonia e Maqedonisë, shqiptarët as nuk i llogaritë pjesë të këtij shteti, duhet të kemi Filharmoninë Shqiptare në Maqedoni (FOTO)
Kulturë, Qyteti, Slider

Fatos Lumani: Filharmonia e Maqedonisë, shqiptarët as nuk i llogaritë pjesë të këtij shteti, duhet të kemi Filharmoninë Shqiptare në Maqedoni (FOTO)

Strugani Fatos Lumani-drejtor i Ansamblit shtetëror të këngëve dhe valleve popullore shqiptare në Republikën e Maqedonisë,ka shprehur revoltën e tij për mospjesëmarrjen e studentëve të USHT-së në koncertin e radhës nga Filharmonia e Maqedonisë duke i përjashtuar shqiptarët dhe sipas Fatos Lumanit studentët shqiptar as nuk i llogarisin më pjesë të shtetit, informon Struga Ekspres….

Strugani Fatos Lumani: Filharmonia e Maqedonisë, shqiptarët as nuk i llogaritë pjesë të këtij shteti, duhet të kemi Filharmoninë Shqiptare në Maqedoni (FOTO)
Kulturë, Qyteti, Slider

Strugani Fatos Lumani: Filharmonia e Maqedonisë, shqiptarët as nuk i llogaritë pjesë të këtij shteti, duhet të kemi Filharmoninë Shqiptare në Maqedoni (FOTO)

Strugani Fatos Lumani-drejtor i Ansamblit shtetëror të këngëve dhe valleve popullore shqiptare në Republikën e Maqedonisë,ka shprehur revoltën e tij për mospjesëmarrjen e studentëve të USHT-së në koncertin e radhës nga Filharmonia e Maqedonisë duke i përjashtuar shqiptarët dhe sipas Fatos Lumanit studentët shqiptar as nuk i llogarisin më pjesë të shtetit, informon Struga Ekspres….

Rregullohet infrastruktura e stadiumit të Veleshtës nga mërgimtarët veleshtar që jetojnë në Austri (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Rregullohet infrastruktura e stadiumit të Veleshtës nga mërgimtarët veleshtar që jetojnë në Austri (FOTO)

Te nderuar vëllezer dhe motra veleshtare Si gjithmonë veleshtarët të interesuar për zhvillimin dhe mirëmbajtjen e fshatit tonë, kesaj radhe kanë vendosur të përmirësojnë infrastrukturën e stadiumit të Veleshtës , atij stadiumi që ka krijuar futbollist të talentuar të Veleshtës. Ne si mërgimtar dhe atdhedashës ju jemi gjendur pranë dhe ju kemi ndihmuar materialisht ….

SHVL e UÇK-së: Nuk e pranojmë emrin Maqedonia e Veriut! (dokument)
Qyteti, Slider

SHVL e UÇK-së: Nuk e pranojmë emrin Maqedonia e Veriut! (dokument)

Shoqata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare (UÇK) përmes një komunikate ka theksuar se është kundër propozimit të fundit të emrit të arritur dje midis kryeministrave të Athinës dhe Shkupit. “Njëanshmëria vazhdon. Tani edhe më e thellë, ndarëse, mbasi ne shqiptarët nuk pranohemi as sipas Marrëveshjes së Ohrit, as sipas Kushtetutës të dal…

Arian Cenka: Shoqata Islame- Lardorisht, gjithmonë do të jetë pranë nevojtarëve të Strugës, faleminderit donatorëve (FOTO)
Qyteti, Slider

Arian Cenka: Shoqata Islame- Lardorisht, gjithmonë do të jetë pranë nevojtarëve të Strugës, faleminderit donatorëve (FOTO)

Kryetari i “Shoqatës Islame Ladorisht”, Arian Cenka falenderon të gjithë donatorët qê kontribuan për të ndihmuar shumë familje dhe femijë në nevoje,shkruan Struga Ekspres. “Dua të falenderoj në emrin tim dhe në emër të “Shoqates Islame- Ladorisht”, të gjithë ato që na besojne dhe kontribojnë tek shoqata jonë, për t’ua lehtësuar gjendjen nevojtarëve. Ne nuk…

Nën kërcënimin e armës vidhet kazinoja në Strugë
Qyteti, Slider

Nën kërcënimin e armës vidhet kazinoja në Strugë

Sot më 13 qershor, rreth orës 3.10 në një kazino në rrugën “Marshall Tito” në Strugë, një person i panjohur dhe i maskuar ka kryer vepër penale “Vjedhje e dhunshme” ndaj një të punësuare,njofton për Struga Ekspres, Merlina Islami,zëdhënëse e Sektorit për Punë të Brendshme në Ohër. Kryerësi i veprës nën kercënimin e armës nga…

Shoqata Islame nga Ladorishti sot ndihmoi me ushqime dhe tesha mbi 40 familje në Strugë dhe rrethinë (FOTO)
Qyteti, Slider

Shoqata Islame nga Ladorishti sot ndihmoi me ushqime dhe tesha mbi 40 familje në Strugë dhe rrethinë (FOTO)

Sot “Shoqata Islame- Ladorisht me lejen e Allahut arriti te shperndaj ndihma ushqimore tek 40 familje ne nevoje dhe 50 kupone per blerje teshash. Faleminderojme te gjithe donatoret per kontributin, mbeshtetjen dhe besimin qe na dhane, Allahu i shperblefte me miresite e Tij ne kete muaj te shenjte! (Shoqata Islame-Ladorisht) (Struga Ekspres)

Në Dollogozhdë sot shtrohet Iftar
Qyteti, Slider

Në Dollogozhdë sot shtrohet Iftar

Lajmerohen të githë qytetarët e fsh. Dollogozhdë se me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit, Shoqata e Dollogozhdarëve në Zvicër në bashkëpunim me Kryesinë e Xhamisë së fshatit Dollogozhdë, sot më datën 12 qershor (e marte) 2018 në ambientët e shkollës fillore Nuri Mazari shtron iftar për qytetaret e saj ku me pjesmarrjen do…

1 103 104 105 106 107 199
Struga Ekspres