Maqedoni

Maqedoni, Slider

une jam me te gjithe

Fotoja qe qarkullon me shume neper rrjetet sociale nga shfrytezuesit e rrjeteve sociale duke ironizuar me dy lideret e partive. Partia e Amdi Bajramit,qe perfaqeson romet ben gjithmone koalicion me partine fituese qe del nga zgjedhjet. Amdi Bajram ndjehet krenar per kete gjithmone sepse romet i ”perfaqesone denjesish dhe asnjehere nuk lejon qe te jene…

Maqedoni, Slider

MERI-GRUEVSKIT:NE IDRIZOVE E KE VENDIN

Aktivistja e sektorit civil,Meri Nikollova:Grujo nese deshiron  puneso cdo dite nga 1000 qytetar,koha jote po kalon. Nuk eshte numri i vogel qe te harrojne te keqen tuaj qe keni bere gjate viteve. Ktheje qetesine,ktheji parat e vjedhura…lere VMRO-ne tek njerezit e vertete qe e meritojne ta udheheqin ne vendin tend. Shtepia jote eshte Idrizova,aty ku…

Maqedoni, Slider

Kercenohet kryeredaktori i ALSAT-M,Muhamed Zeqiri

Portalet maqedonase të afërta me pushtetin aktual e shpallin Muhamed Zeqirin armik të partisë së Nikolla Gruevskit, VMRO-DPMNE-së. “Promovues i përhapjes së urrejtjes ndaj politikave të VMRO-së”, e kanë quajtur disa portale të afërta me Gruevskin, kryeredaktorin e televizionit Alsat, menjëherë pas transmetimit të emisionit “Rruga drejt” në të cilën i ftuar ishte lideri i…

Maqedoni, Opinion, Slider

Dega e BDI-së ALSAT-M, dhe dega e LSDM-së Almakos

Dega e BDI-së ALSAT-M, dhe dega e LSDM-së Almakos Nga: Sami RUSHIDI Maqedonia ka hyrë në një qerthull debati destruktiv dhe parrugëdalje mbi tematikën e shumë diskutuar të përgjimëve, qytetarët prisnin me ngulm se cfarë do të dal në pah, një rreth vicioz pa dalje alternative. Lexues, teleshikues, administratorë, punëtorë, studentë e pensionistë ndjeknin lajme…

Maqedoni, Slider

Oher:Tmerroi qytetaret,perfundoi ne burg

G.Ç. (47) nga Ohri, nën akuzën e SPB-së në Ohër për armëmbajtje pa leje dhe tregëti me armë dhe materiale shpërthyese, ka përfunduar në paraburgim në kohëzgjatje prej 30 ditë, me vendim të gjykatësit të Gjykatës Themelore në Ohër. Sipas paraqitjes së SPB-së, më 8 shkurt të këtij viti, rreth orës 00:05 minuta, tek G.Ç….

Maqedoni, Slider

OHER:VRASESI I DYFISHTE U KAP NE SHQIPERI

Pas 6 muajsh arratisje,ne Shqiperi eshte arrestuar Bojan.P,i dyshuari kryesor per vrasjen e dyfishte e cila ndodhi ne restorantin ”Imperator”,ne Oher.Informacionin per arrestimin e tij e konfirmoi sonte ne mbremje, sektori ministrise se  puneve te brendshme ne Oher! Me 22 gusht,vitin e kaluar,Bojan.P gjuajti me arme zjarri ne drejtim te dy personave qe gjendeshin ne teracen…

Maqedoni, Slider

Zaev:Do publikojmë gjithçka

Në kuadër të emisionit “Rruga Drejt”. Zaev flet për gjithçka posedon, e që kanë të bëjë “bombat e përgjimeve” që ka nisur të shpalos tashmë. “Edhe pse është e dhimbshme, nga bisedat e përgjuara, tani e kuptoj më së miri përse Ahmeti sillet në këtë mënyrë me partnerin e koalicionit. E kuptoj edhe Menduh Thaçin!”,…

Maqedoni, Slider

Kapet dileri i droges në Çair

Policia e Maqedonisë ka raportuar se ka arestuar 30 vjeçarin F.N nga Çairi i Shkupit për shkak të trafikimit të drogës. Ai më shumë se 50 të rinj shqiptar i ka mashtruar dhe ju ka dhënë të konsumojnë substanca narkotike. Policia ka dojse të madhe për të dyshuarin i cili ka qenë shitës me pakicë…

Maqedoni, Slider

Frike ne shkollen fillore,”Bllazhe Koneski”

Frike dhe ankth ka patur ne shkollen filllore,”Bllazhe Koneski” ne komunen Aerodrom te Shkupit pasi dyshohej se egzistonte nje bombe brenda ambienteve te shkolles.Policia sot paradite ka marrë informacion për bombë në shkollën fillore “Bllazhe Koneski” në komunën Aerodrom të Shkupit. SPB Shkup informon se denoncimin e kanë marrë në orën 11 e 10 minuta, pastaj…

Maqedoni, Slider

Do publikojmë kriminalitetin

Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov ka deklaruar se do të bëjnë gjithçka që të mbrohet privatësia e një numri të madh të qytetarëve të përgjuar dhe se do të publikohen vetëm aferat korruptive që kanë të bëjnë me qeverisjen e Nikolla Gruevskit dhe disa njerëzve rreth tij. “Aktiviteti jonë është shumë serioz sepse bëhet fjalë…

1 592 593 594 595 596
Struga Ekspres