Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Maqedoni

Deputeti i Vevçanit Krste Mukovski, sot do të përgjigjet para drejtësisë për 27 prillin
Maqedoni, Slider

Deputeti i Vevçanit Krste Mukovski, sot do të përgjigjet para drejtësisë për 27 prillin

Deputetët Johan Tarçullovski, Zhaklina Peshevska dhe Kërsto Mukoski, paradite erdhën në Gjykatën Penale në pyetje para gjykatësit në procedurë paraprake për dhunën në Kuvend më 27 prill të këtij viti. Pritet që gjatë ditës para gjykatësve të paraqiten edhe kolegët e tyre Sasha Vasilevski, Luben Arnaudov dhe Ljupço Dimovski. Një deklaratë të shkurtër për mediat…

Llatasi sot del para drejtësisë!
Maqedoni, Slider

Llatasi sot del para drejtësisë!

Në Gjykatën Penale në Shkup për sot është caktuar seanca e parë për rastin “Total”, në të cilin është i akuzuar kryeredaktori i televizionit të afërt me VMRO-DPMNE-në – “Sitel”, Dragan Pavlloviq Llatas dhe tre ndërmarrje (në të cilat është udhëheqës dhe pronar Llatas) për fshehje të tatimit. “Personi fizik pronar i ndërmarrjes “Total Marketing”…

Memedi rikthen celularin, por mbetet i vetmuar (FOTO)
Maqedoni, Slider

Memedi rikthen celularin, por mbetet i vetmuar (FOTO)

22 Kryetari i vulave të RDK-së, Vesel Memedi, është parë sot në Kuvendin e RM-së me celular në dorë, të cilin ia kishte konfiskuar policia gjatë bastitsjes së shtëpisë së tij, shkruan Gazeta Express. Gjatë aksionit policor ku u arrëstuan funksionerë të ndryshëm të VMRO-së për ngjarjet e 27 prillit, u bastis edhe shtëpia e…

Shtatë aksidente, 6 të lënduar
Maqedoni, Slider

Shtatë aksidente, 6 të lënduar

Gjashtë persona janë lënduar më lehtë në dy prej gjithsej shtatë aksidenteve të regjistruara gjatë ditës së djeshme në rajonin e SPB Shkup. Në pesë aksidente është shkaktuar dëm material. Nga MPB-ja informojnë se dje policia rrugore ka zbuluar dhe sanksionuar një numër të madh të kundërvajtjeve. Gjashtëmbëdhjetë shoferë kanë lëvizur me shpejtësi më të…

Hetime edhe për deputetë shqiptarë, bisedat me Veljanovskin e VMRO-së
Maqedoni, Slider

Hetime edhe për deputetë shqiptarë, bisedat me Veljanovskin e VMRO-së

Prokuroria Publike në kuadër të hetimeve për dhunën e 27 prillit, po heton dhe verifikon bisedat telefonike të disa deputetëve shqiptarë të Parlamentit të Maqedonisë. Sipas emisionit “Kod” të gazetares Snezhana Lupevska, prokuroria ka sekuestruar telefonin celular të modelit “Iphone” të ish-kryetarit të Kuvendit, Trajko Veljanovski, i cili ditën e dhunës dhe në mbrëmje derisa…

Dy fëmijë në Ohër shpërthejnë bomba artizanale
Maqedoni, Slider

Dy fëmijë në Ohër shpërthejnë bomba artizanale

Sektori i Punëve të Brendshme në Ohër paraqiti raportim kundër dy minorenëve nga Ohri të moshës 13 dhe 14 vjeçare për kryerjen e veprës penale “Shkaktimi i rrezikut të përgjithshëm”. Të denoncuarit më datën 9 të muajit të kaluar në oborrin e shkollës fillore “Grigor Përlicev” në Ohër, janë parë se si hedhin një lëng…

1 555 556 557 558 559 643
Struga Ekspres