Maqedoni

Kush do të jetë ministri që do të ulet sot në kolltukun e Ramiz Merkos?
Maqedoni, Slider

Kush do të jetë ministri që do të ulet sot në kolltukun e Ramiz Merkos?

Sot është dita finale për plotësimin e kabinetit qeveritar, respektivisht përzgjedhjen e ministrit të ri të Shëndetësisë, ministrit pa resor, zv.ministrit të Arsimit. Mësohet se edhe më tej mbetet e hapur mundësia e ri formatimit më të gjerë dhe ndryshime të resorëve mes partive të koalicionit. Çështja ka mbetur pezull prej disa javësh, që kur…

MPB-ja konfirmon vrasjen në Çair
Maqedoni, Slider

MPB-ja konfirmon vrasjen në Çair

Ministria e Punëve të Brendshme konfirmon incidentin e përgjakshëm në Çair. Zyrtarë të MPB-së kanë konfirmuar incidentin që ndodhi mbrëmjen e djeshme në Çair rreth orës 22:30, ku mbeti i vrarë një person dhe u plagos rëndë një tjetër. Nga MPB-ja bëjnë me dije se ekipet e tyre janë duke hetuar rastin dhe për shkak…

Ja pamjet nga vrasja në Çair (VIDEO)
Maqedoni, Slider

Ja pamjet nga vrasja në Çair (VIDEO)

Ne rrugën Lazo Trpovski ne lagjen e Fushë Topanës me arme zjarri është gjuajtur personi Ismet Arifi ku dhe ka nderuar jetë, derisa i lënduari Kemal Lusjani është dërguar ne Spitalin e Qytetit. Megjithatë, ende nuk dihet autori dhe motivi i vrasjes. Ekipet policore dhe gjykatësi hetues kanë dalë në vendngjarje dhe po kryet ekspertizë….

Ja sa të stresuar janë qytetarët e Maqedonisë (FOTO)
Maqedoni, Slider

Ja sa të stresuar janë qytetarët e Maqedonisë (FOTO)

Edhe pse Qeveritë e Maqedonisë kanë premtuar jetë në vend duke na ofruar reforma që janë menduar se do të na lumturojnë jetën, këto ndryshime nuk kanë pasur sukses aspak. Bloomberg ka publikuar një raport për vendet më të stresuara në botë, që e përcjell Telegrafi Maqedoni. Listë që përfshin 74 shtete përmban shtete të…

Ja kush është personi i vrarë në Çair
Maqedoni, Slider

Ja kush është personi i vrarë në Çair

Ne rrugën Lazo Trpovski ne Çair me arme zjarri është gjuajtur personi Ismet Arifi ku dhe ka nderruar jetë, derisa i lënduari Kemal Lusjani është dërguar ne Spitalin e Qytetit. Viktima, sipas burimeve të Alsat ka pasur dosje kriminale. Megjithatë, ende nuk dihet autori dhe motivi i vrasjes. Ekipet policore dhe gjykatësi hetues kanë dalë…

Përleshje e armatosur në Çair, vritet një person
Maqedoni, Slider

Përleshje e armatosur në Çair, vritet një person

Nje perleshje e armatosur ka ndodhur para pak çasteve ne Çair. Informatat e Televizionit SHENJA flasin se ne rrugen Llazar Terpkovski rreth ores 22:30 ka pasur te shtena me arme, pas te cilave ka mbetur i vrare personi me inicialet I.K. Televizioni Shenja ka kontaktuar me MPB-në, por zyrtaret ende nuk ishin ne gjendje per…

Përgatituni, në këtë ditë pritet të ketë borë
Maqedoni, Slider

Përgatituni, në këtë ditë pritet të ketë borë

Gjatë këtyre dy ditëve të vikendit do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Vranësirat gjatë natës së dielës kanë mundësi të shoqërohen me reshje shiu dhe bore, kurse në viset malore parashihet të bie borë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri në zero gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet…

Lajmi i fundit: Ja vendimet që mori sonte kryesia e Aleanca për Shqiptarët
Maqedoni, Slider

Lajmi i fundit: Ja vendimet që mori sonte kryesia e Aleanca për Shqiptarët

Kryesia Qendrore e Aleancës për Shqiptarët sonte mbajti mbledhjen e saj të rregullt të udhëhequr nga kryetari i saj, Ziadin Sela. Sipas komunikatës për media, Kryesia Qëndrore mori Vendim për përgaditjen e Raporteve të Degëve për Zgjedhjet e kaluara Lokale si dhe vendim për thirrjen e Kuvendit Qëndror të Aleancës për Shqiptarët më 24.12.2017. “Pikë…

1 291 292 293 294 295 361
Struga Ekspres