Maqedoni

Nacev: Kriminelët po lëvizin të lirë në Maqedoni
Maqedoni, Slider

Nacev: Kriminelët po lëvizin të lirë në Maqedoni

MPB bën spektakle me njësitë e saja special me kontrolle nëpër diskoteka duke arrestuar adoleshentë, kurse vrasësit dhe kriminelët shëtisin lirshëm nëpër rrugët tona tha Nacev, transmeton Gazeta Express. Kanë kaluar 12 ditë nga likuidimi klasik i Martin Janushevit, kurse pushteti e fsheh dhe e mbron vrasësin. Ai është në liri dhe nuk lejohet të…

Ja pamjet nga aksidenti i autobusit në Kërçovë ku u lënduan rreth 30 nxënës
Maqedoni, Slider

Ja pamjet nga aksidenti i autobusit në Kërçovë ku u lënduan rreth 30 nxënës

Rreth tridhjetë nxënës janë lënduar në një aksident trafiku që ka ndodhur sot në mëngjes, rreth orës 7 e 30 minuta, në aksin rrugor Demir Hisar-Kërçovë, transmeton Express. Aksidenti ka ndodhur në momentin kur autobusi me të cilin janë transportuar 30 nxënës të shkollës fillore “Goce Dellçev” nga Demir Hisari është përplasur me një furgon….

Aksidentohet autobusi në Kërçovë, lëndohen rreth 30 nxënës
Maqedoni, Slider

Aksidentohet autobusi në Kërçovë, lëndohen rreth 30 nxënës

Rreth tridhjetë nxënës janë lënduar në një aksident trafiku që ka ndodhur sot në mëngjes, rreth orës 7 e 30 minuta, në aksin rrugor Demir Hisar-Kërçovë, transmeton Express. Aksidenti ka ndodhur në momentin kur autobusi me të cilin janë transportuar 30 nxënës të shkollës fillore “Goce Dellçev” nga Demir Hisari është përplasur me një furgon….

Rritet buxheti për deputetët e Maqedonisë
Maqedoni, Slider

Rritet buxheti për deputetët e Maqedonisë

Edhe pse më herët LSDM-ja e kritikonte gjithë buxhetin e deputetëve kur ishte në opozitë duke e quajtur si harxhim të panevojshëm, me buxhetin e ri të vitit 2018 shumica parlamentare e udhëhequr nga partia e Zaevit do të lëshojë më shumë mjete për të zgjedhurit e popullit, transmeton Express. 1.3 milionë euro janë ndarë…

Ja detajet tronditëse për rastin e Kumanovës (VIDEO)
Maqedoni, Slider

Ja detajet tronditëse për rastin e Kumanovës (VIDEO)

Deri tani janë thënë dhe dëgjuar shumë gjëra për luftimet dyditore në Lagjen e Trimave në Kumanovë më 9 dhe 10 maj të vitit 2015.Emisioni ”Kod” i gazetares Snezhana Lupevska ka ngritur dilema të reja për ngjarjet që pëfunduan me dënime drakonike për pjesëtarët e ”Grupit të Kumanovës”, transmeton Express. Sipas këtij dokumentari, ky luftim…

Dalin detaje tronditëse për rastin e Kumanovës (VIDEO)
Maqedoni, Slider

Dalin detaje tronditëse për rastin e Kumanovës (VIDEO)

Deri tani janë thënë dhe dëgjuar shumë gjëra për luftimet dyditore në Lagjen e Trimave në Kumanovë më 9 dhe 10 maj të vitit 2015.Emisioni ”Kod” i gazetares Snezhana Lupevska ka ngritur dilema të reja për ngjarjet që pëfunduan me dënime drakonike për pjesëtarët e ”Grupit të Kumanovës”, transmeton Express. Sipas këtij dokumentari, ky luftim…

Dokumentari i ri për ”Grupin e Kumanovës” që zbulon informacione tronditëse për luftimet dyditore (VIDEO)
Maqedoni, Slider

Dokumentari i ri për ”Grupin e Kumanovës” që zbulon informacione tronditëse për luftimet dyditore (VIDEO)

Emisioni ”Kod” i gazetares Snezhana Lupevska ka ngritur dilema të reja për ngjarjet që pëfunduan me dënime drakonike për pjesëtarët e ”Grupit të Kumanovës”. Sipas këtij dokumentari, ky luftim është ndihmuar nga shteti dhe zyrtarët e atëhershëm të Maqedonisë. ”Pjesëtarët e ‘Grupit të Kumanovës’ janë sjellë në Lagjen e trimave me veturë të ndihmës së…

Moti është me shi, nesër dhe pasnesër shi i rrëmbyeshëm
Maqedoni, Slider

Moti është me shi, nesër dhe pasnesër shi i rrëmbyeshëm

Moti sot parashikohet të jetë me vranësira të ndryshueshme me reshje të përkohshme të shiut, të cilat më shumë do të përfaqësohen në rajonet perëndimore. Do të fryjë erë nga drejtimi juglindor, ndërsa pasdite do të ndryshojë drejtimin në drejtim lindor dhe verilindor. Temperatura do të lëvizë prej nëntë deri në 19 gradë celsius. Të…

1 245 246 247 248 249 296
Struga Ekspres