Kosovë, Slider / August 10, 2019 Halil Kastrati sonte në natën e Kurban Bajramit gëzon tre jetima me shtëpi të re (FOTO)

Humanisti Halil Kastrati dhe donatori i vetëm nga Peja me banim në Austri, Fisnik Morina sonte në natën e Bajramit gëzuan 3 jetima dhe nënën e tyre me shtëpi të re. Postimi i tij në facebook: Emocione dhe lote gezimi  Nate e madhe e Bajramit / E gezofshi shtepine e re Sot u gezuan 3...

Kosovë, Slider / August 8, 2019 Teologu Xhabir Hamiti: Nuk mund të bësh gjynahe gjithë jetën e në fund t’i pastrosh ato me haxh

Xhabir Hamiti Teologu Xhabir Hamiti, përmes një shkrimi ka sqaruar thashethemet se ‘në haxh duhet të shkosh sa më i vjetër’ në mënyrë që ‘të të falen mëkatet e jetës’. Hasani ka deklaruar se në Kosovë është krijuar një bindje se njeriu gjatë jetës mund të bëjë shumë mëkate, por të gjitha këto mund t’i...

Kosovë, Slider / August 2, 2019 Mërgimtari shqiptar kthehet nga Amerika pas 22 vjetësh, momenti emocional kur takon vëllezerit që i la të vegjël (VIDEO)

Nga Bostoni i Amerikës pas 22 vjetësh shkeli në Kosovë. E për 45 vjeçarin Nazmi Berisha nga Gurbardhi i Malishevës është shumë emocional momenti kur i përqafon vëllezërit që i kishte lënë shumë të vegjël, njofton Klan Kosova. Edhe e ëma e tyre, mes lotësh gëzimi mezi rrëfen përqafimin e tre bijve të saj pas...

Kosovë, Slider / July 26, 2019 Burdushi arrestohet përsëri nga policia

Këtë për mediet kosovare e ka konfirmuar edhe avokati i Peqanit, Asdren Hoxha. Ai ka bërë të ditur se Policia e Kosovës mëngjesin e sotëm e ka bastisur lokalin ku Peqani e kryente veprimtarinë e tij. “Kanë shkuar në bastisje sot në mëngjes ndërkaq më vonë më ka informuar edhe klienti im për këtë”, ka...

Kosovë, Slider / July 19, 2019 Momenti kur Ramush Haradinaj e shpall dorëheqjen befasuese (VIDEO)

Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit të Kosovës. Arsye e këtij vendimi ka thënë se është një thirrje për t’u marrë në pyetje nga Specialja si i dyshuar Më pas ai popullit i është drejtuar edhe me një postim në profilin e tij zyrtar në Facebook. “Jap dorëheqje të parevokueshme nga detyra...

Kosovë, Slider / July 8, 2019 Policia e Zvicrës arreston shqiptarin për një vrasje të rëndë

I v.rari ishte një shqiptar 36 vjeçar i Kosovës, me shtetësi italiane. Sapo kishte ardhur në shtëpi me automobil ku kishte gruan dhe katër fëmijët, dy persona kishin hapur z.jarr mbi të, duke e vrarë në praninë e familjarëve I dënuari me burgim të përjetshëm për vrasjen e kryer në vitin 2013 në Frasses të...

Kosovë

Kosovë

Shesheli:Le te largohen te gjithe kosovaret

Sheshel: “Le të zbrazet Kosova e Metohija nga kosovarët” I akuzuari për krime lufte, lideri radikal serb, Vojislav Sheshel, ka vazhduar me deklaratat e tija të pamatura kundrejt Republikës së Kosovës. Sheshel nuk ka lënë pa përmendur edhe ikjet masive të shqiptarëve nga Kosova. Ai ka thënë se Kosova është e Serbisë dhe se duhet…

Kosovë, Uncategorized

KURTI: NUK E KEMI PARË MARRËVESHJEN

KURTI: NUK E KEMI PARË MARRËVESHJEN, U BË TINËZ POPULLIT Kryetari në largim i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se marrëveshja e arritur sot në në Bruksel është arritur “tinëz popullit dhe tinëz Kuvendit të Kosovës”. Kryetari në largim i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se marrëveshja e arritur sot në orët e…

Kosovë, Slider

Cun Lajci:Zgjohu President Rugova

Aktori i madh shqiptar, Çun Lajçi, i ka kushtuar një poezi presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova. I trishtuar me ekzodin e fundit të kosovarëve, Lajçi, thotë se është mëkat që Rugova nuk është dëshmitar i ikjes së çlirimtarëve nga skamja. Ja poezia e Çun Lajçit PRESIDENT Mëkat që s’je Në 7 vjetorin e Pavarësisë Ti…

Kosovë, Slider

E perjeton rende largimin e kosovareve

E perjeton rende largimin e kosovareve Veprimtari Adem Demaçi po e përjeton rëndë largimin e qytetarëve të Kosovës drejt Perëndimit. Ai thotë se qytetarët janë zhgënjyer dhe nuk po ia gjejnë qarën vetit këtu dhe po mësyjnë Perëndimin me shpresë se atje do t’i zgjidhin problemet. “Qeveria e Kosovës e ka nxjerrë një Ligj për…

Kosovë, Slider

Thaçi: Po punojmë me vendet e BE’së që t’i kthejmë ata që u larguan

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi, thotë se qytetarët po mendojnë se i pret një mrekulli në vendet perëndimore. “Gjithsesi, duhet më tepër ‘edukim’ në këtë fenomen nga lidershipi i Kosovës, që qytetarët tanë të mos mashtrohen, duke u larguar dhe lëshuar Kosovën. Me një shpresë se do të gjejnë një jetë…

1 35 36 37
Struga Ekspres