Kosovë, Slider / September 15, 2019 Ramush Haradinaj: Edhe ata që falen në kishë, edhe ata që falen në xhami, janë vëllezërit e mi (FOTO)

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, sot është takuar me disa shqiptarë të Plavës e Gucisë. Ai tha se që nga Shkodra deri në Pazar të Ri janë vëllezër shqiptarë pavarësisht nëse falen në xhami apo kishë. “Në takimin vëllazëror sot me malësorët e Plavës e Gucisë. Prej Shkodrës e deri në Pazar të Ri, jemi...

Kosovë, Slider / September 14, 2019 Tragjedi: Tmerri i infermieres shqiptare, vajza i vdes në duar teksa po e ndihmonte gjatë lindjes

Ishte e bindur se vajza e saj do ta kalojë procesin e lindjes me sukses si gjithë pacientet e tjera që i kalojnë nëpër duar. Prandaj vendosi që të futet në sallën e lindjes bashkë me të. Por infermierja nga Gjilani pa tmerrin me sy. Derisa po asistonte në lindjen e vajzës e cila solli...

Kosovë, Slider / September 11, 2019 Rrëfimi rrënqethës i 57-vjeçares kosovare: Katër ushtarë serbë më përdhunuan brutalisht

Nënë e katër fëmijëve, sot 57 vjeçe, ajo është një nga viktimat e dhunës seksuale të Kosovës. Për të mos e identifikuar, ne do t’i vendosim pseudonimin Teuta. Për shumë vite me radhë ajo e ka patur të pamundur që të diskutojë, apo të ndaj me dikë brengën që i rëndon në shpirt. Top Story...

Kosovë, Slider / September 10, 2019 Vrasja në Prishtinë: Shefqet Krasniqi dhe Fatmir Latifi shkojnë për t’i pajtuar dy familjet

Dy të vdekur e tre të plagosur ishte bilanci i përgjakshëm i ngjarjes tragjike të gjuajtjes me armë javën e kaluar në Lagjen e Spitalit në Prishtinë. Familjet Rafuna e Mehmeti, të cilat ishin pjesë e këtij konflikti, raportohet se tash e 50 vjet ishin fqinjë mes vete, dhe se më herët nuk kishin pasur...

Kosovë, Slider, Sport / September 10, 2019 Behgjet Pacolli u premton shpërblim lojtarëve të Kosovës për ndeshjen kundër Anglisë

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka bërë të ditur se ai do t’i shpërblejë lojtarët e Kombëtares së Kosovës, në rast fitoreje ose barazimi në ndeshjen e sotshme kundër Anglisë. Ekipi kombëtar i Kosovës do ta vazhdojë rrugëtimin drejt kualifikimit në Kampionatin Evropian 2020 me ndeshjen e sotshme kundër Anglisë, e...

Kosovë, Slider / September 5, 2019 Tragjedi: Nga përplasja me armë në Prishtinë, ​vdes edhe i plagosuri i dytë

Zyrtarë të QKUK-së kanë konfirmuar se ka ndërruar jetë edhe personi i dytë si pasojë e plagëve të marra gjatë të shtënave me armë zjarri sot në lagjen “Mati 1” në Prishtinë. “Ka vdekur edhe personi i dytë, i cili përkundër përpjekjeve të mjekëve, për shkak të gjendjes së rëndë nuk ka arritur të mbijetojë”,...

Kosovë

Kosovë, Slider

Unë i vrava, jo djali im

Babë e birë ishin të dyshuarit kryesorë për vrasjen e trefishtë në Prizren e cila shokoi gjithë Kosovën. Eshref Shemallari dhe djali i tij Ejup Shemallari deri sot ishin në arrati. Ndërsa sot para disa orësh në Stacionin Policor në Prishtinë është dorëzuar babai Eshrefi. Lajmin për “Zërin” e ka konfrimuar dretori i Policisë për…

Kosovë, Slider

Vritet një mjeke në veri te Kosovës

A.D, mjeke nga Lipjani është vrarë sonte derisa po punonte në Shhtëpinë e Shëndetit në Zubin Potok. Vrasja është konfirmuar nga policia. “Mjekja kujdestare, në shtëpinë e shëndetit në Zubin Potok, diku rreth orës 21:00, është qëlluar për vdekje me armë zjarri. Vdekja e saj është konstatuar dhe konfirmuar prej mjekëve në Qendrën Spitalore në…

Kosovë, Maqedoni, Slider

Shembet rruga Prishtine -Shkup

Para pak minutash është shembur një pjesë e rrugës në dalje të Prishtinës, përtej rrethit, në drejtim të Veternikut. Një makinë është rrokullisur, ndërkohë që ende nuk dihet nëse ka të lënduar nga ky aksident. Policia dhe ekipet e shpëtimit kanë dalë në vendin e ngjarjes. Momentalisht në këtë rrugë magjistrale është ndërprerë qarkullimi i…

Kosovë, Slider

Vajzat serbe ‘punesohen’ ne Kosovë

Vajza nga Nishi, Krushevci, Vranja dhe Beogradi tash e ca vite shkojnë në Kosovë për të dhënë shërbime seksuale me pagesë prej 20 dollarësh. Sipas njohurive të gazetës Novosti të Beogradit, ato merren me prostitucion, duke iu dhënë shërbime seksuale jo vetëm pjesëtarëve të KFOR-it, por edhe shqiptarëve, nuk bëjnë kurrfarë dallimesh mes tyre, pasi…

Kosovë, Slider

97 aksidente për dy ditë

Reshjet e borës gjatë ditëve të fundit kanë vështirësuar qarkullimin nëpër rrugët e Kosovës, kjo ka bërë që të shkaktohen rreth 100 aksidente rrugore, por fatmirësisht pa viktima në njerëz. Gjatë 48 orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 97 aksidente trafiku, ku 74 prej tyre janë me dëme materiale, ndërsa në 23 aksidente ka…

Kosovë, Slider

Ja cfare tha Haradinaj per mos intonimin e himnit kombetar

”Nervozohet” Ramush Haradinaj me qeverine e Kosoves dhe e kritikon ate per gabimet e saj te medha qe po ben sidomos keto ditet e fundit. Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, në emisionin “Argument Plus” në RTV21, ka deklaruar se mos intonimi i himnit të flamurit kombëtar ka qenë një tjetër gabim i Qeverisë së Kosovës….

Kosovë, Slider

Një rrugë në Kosovë do të quhet Slobodan Millosheviç? (Foto)

Gradimir Mikic, Kryetar i Komunës së Ranillugut, përveçse ofendoi nënat e Gjakovës – njëjtë si bashkëkombësi i tij Aleksander Jabllanovic, tani është përfshirë në një skandal tjetër të madh. Ai ka vendosur ta emërojë një rrugë në Ranillug me emrin e diktatorit serb, Sllobodan Millosheviq, i cili është cilësuar si Kasapi i Ballkanit dhe që…

Kosovë, Slider

Vajza e Jashareve tregoi tmerrin qe pa me sy

Besarta Jashari, e cila i kishte shpëtuar sulmeve mbi familjen Jashari gjatë vitit 1998, ka rrëfyer shpëtimin e saj nga vrasja e serbëve dhe tmerret që ka përjetuar në ato momente. Ajo ka treguar se si janë vrarë më radhë familjarët dhe si ajo e ka parë më sy këtë tmerr. Besarta ka kujtuar edhe…

Kosovë, Slider

Halil Matoshi nuk e do himnin kombetar ne Kosove

Analisti Halil Matoshi eshte kunder te gjitheve,ai nuk do ta degjoj himnin kombetar Ai thotë se gjatë ditës së sotme nuk është bërë asgjë tjetër, përveç se është respektuar portokoli i shtetit,dhe ka shtuar se akuzat drejtë shtetarëve kosovarë janë false pasi ato mësyjnë shtypjen e identitetit. Këto qendrime të Matoshit vijnë menjëher pas reagimit…

1 33 34 35 36 37 38
Struga Ekspres