Kosovë, Slider / June 19, 2018 Lushtaku: Djali i humanistit Halil Kastrati ka nevojë për lutjet tona

Djali i hoxhës dhe humanistit, Halil Kastrati është duke vuajtur nga një sëmundje. Ish kryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku ka publikuar një status në profilin e tij në Facebook ku thotë se Uvejsi ka nevojë për lutjet tona,shkruan Indeksonline, transmeton Struga Ekspres. “Uvejsi, i biri i hoxhës dhe humanistit të madh shqiptar Halil...

Kosovë, Slider / June 19, 2018 Telashet me bankën shtyn 67 vjeçarin të kryej vetëvrasje në sy të policisë

Mëngjesin e së hënës në shtëpinë e Ismet Zekës në lagjen ‘Dardania’ të Gjilanit kishin zbarkuar njësitet policore të shoqëruar nga Përmbaruesit Privat për të biseduar me Zekën 67 vjeç, rreth një kredie që ky i fundit e kishte marrë në njërën nga bankat që veprojnë në Kosovë. Por, derisa policia e Përmbaruesit ishin në...

Kosovë, Slider / June 17, 2018 Fshati merr një vendim për imamin që kërkoi nga hoxhallarët të mos e varrosin babain e Haradinajt

Kryesia e fshatit Fortesë të komunës së Rahovecit ka kërkuar shkarkimin e hoxhës Bedri Bytyçi nga kjo kryesi. Kjo, për shkak se imami kishte bërë deklaratë skandaloze lidhur me vdekjen e Hilmi Haradinaj, babit të kryeministrit Ramush Haradinaj, të cilin të gjithë e njohin si veprimtar të çështjes kombëtare. Lajmin e kanë bërë të ditur...

Kosovë, Slider / June 17, 2018 Vdes babai i kryeministrit Haradinaj

Kryeministri Ramush Haradinaj ka njoftuar se pas një sëmundjeje të rëndë, sot ka ndërruar jetë babai i tij, Hilmi Haradinaj. Varrimi i të ndjerit, siç bëri të ditur Kryeministri, do të bëhet të hënën. Postimi i plotë i Haradinajt: Të dashur miq, Ju njoftoj se sonte, pas një sëmundjeje të rëndë, ka ndërruar jetë babai...

Kosovë, Slider / June 16, 2018 Kryetari që shpenzoi vetëm 38 euro për një javë

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri po vazhdon të bëjë transparente të gjitha shpenzimet e zyrës së tij. Ai për këtë javë ka shpenzuar vetëm 38 euro. “Në kuadër të Zyrës së kryetarit të Komunës, prej datës 11 deri më 14 qershor, janë këto shpenzime nga kategoria mallra dhe shpenzime: – shpenzimet e Kryetarit...

Kosovë, Slider / June 16, 2018 Rrëfimi i 75 vjeçarit i cili thotë se askush nuk ia uroi Bajramin (VIDEO)

75 vjeçari Rrahman Shala, banor i Shtëpisë së Pleqve i vetëm ishte edhe ne festën e mëshirës dhe solidaritetit. Ai që nga mëngjesi priti që dikush t’ia urojë festën e Fitër Bajramit. “Jo, valla mu hala kërkush s’më erdh veç nëse vijnë më vonë’, thotë ai. I vetëm e priti edhe këtë festë e dikur...

Kosovë

Kosovë, Slider

Gjermania u dha azil vetëm 37 kosovarëve

0.3 %, ose 37 nga mbi 12.500 është shifra e pranimit të kërkesave të azilit në Gjermani për kosovarët që prej janarit 2014. Shifrën e konfirmon zyrtarisht për KTV-në Zyra Federale për Migracion dhe Refugjatë e Ministrisë së Brendshme të Gjermanisë. Në një përgjigje me shkrim, Katrin Hirseland, zëdhënëse e kësaj zyre, ka shpjeguar numrat…

Kosovë, Slider, Sport

Pesë të lënduar te Prishtina

Pesë anëtarë të Sigal Prishtinës kanë marrë lëndime pas sulmit të tifozëve malazezë. Tifozët e Sutjeskas kanë bërë një gjest të ulët në sfidën kundër Sigal Prishtinës. Malazezët sulmuan me gjësende në parket basketbollistët dhe stafin teknik të klubit prishtinas, duke bërë që ndeshja të ndërpritet. Klubi bardhekaltër njofton se pesë persona nga kjo skuadër…

Kosovë, Slider

Qytetarët e pyesin presidenten: A hahet pavarësia?!

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka vazhduar kontaktet e saja me qytetarë nëpër komunat e Kosovës, e shtyrë nga fenomeni në rritje i emigrimit masiv ilegal të kosovarëve drejt perëndimit. Sot, stacionet e Presidentes kanë qenë Gjilani e Podujeva ku ajo bisedoi me banorët dhe autoritetet lokale për rreziqet që sjell emigrimi ilegal. Në Gjilan,…

Kosovë

Shesheli:Le te largohen te gjithe kosovaret

Sheshel: “Le të zbrazet Kosova e Metohija nga kosovarët” I akuzuari për krime lufte, lideri radikal serb, Vojislav Sheshel, ka vazhduar me deklaratat e tija të pamatura kundrejt Republikës së Kosovës. Sheshel nuk ka lënë pa përmendur edhe ikjet masive të shqiptarëve nga Kosova. Ai ka thënë se Kosova është e Serbisë dhe se duhet…

Kosovë, Uncategorized

KURTI: NUK E KEMI PARË MARRËVESHJEN

KURTI: NUK E KEMI PARË MARRËVESHJEN, U BË TINËZ POPULLIT Kryetari në largim i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se marrëveshja e arritur sot në në Bruksel është arritur “tinëz popullit dhe tinëz Kuvendit të Kosovës”. Kryetari në largim i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se marrëveshja e arritur sot në orët e…

Kosovë, Slider

Cun Lajci:Zgjohu President Rugova

Aktori i madh shqiptar, Çun Lajçi, i ka kushtuar një poezi presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova. I trishtuar me ekzodin e fundit të kosovarëve, Lajçi, thotë se është mëkat që Rugova nuk është dëshmitar i ikjes së çlirimtarëve nga skamja. Ja poezia e Çun Lajçit PRESIDENT Mëkat që s’je Në 7 vjetorin e Pavarësisë Ti…

Kosovë, Slider

E perjeton rende largimin e kosovareve

E perjeton rende largimin e kosovareve Veprimtari Adem Demaçi po e përjeton rëndë largimin e qytetarëve të Kosovës drejt Perëndimit. Ai thotë se qytetarët janë zhgënjyer dhe nuk po ia gjejnë qarën vetit këtu dhe po mësyjnë Perëndimin me shpresë se atje do t’i zgjidhin problemet. “Qeveria e Kosovës e ka nxjerrë një Ligj për…

Kosovë, Slider

Thaçi: Po punojmë me vendet e BE’së që t’i kthejmë ata që u larguan

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi, thotë se qytetarët po mendojnë se i pret një mrekulli në vendet perëndimore. “Gjithsesi, duhet më tepër ‘edukim’ në këtë fenomen nga lidershipi i Kosovës, që qytetarët tanë të mos mashtrohen, duke u larguar dhe lëshuar Kosovën. Me një shpresë se do të gjejnë një jetë…

1 12 13 14
Struga Ekspres