Kosovë, Slider / May 13, 2018 E turpshme: Një grua vjedh të mbathura në “Albi Mall” (VIDEO)

Janë shpeshtuar vjedhjet në Kosovë, një e tillë ka ndodhur sonte në ‘Albi Mall’. Madje të shpeshta kohët e fundit janë edhe vjedhjet në mes të ditës, në ambiente të hapura apo edhe në ato ku ka përplot njerëzit të cilët janë duke drekuar apo diçka të ngjashme. Një vjedhje tjetër ndodhi sonte rreth orës...

Kosovë, Slider / May 10, 2018 6 vjet burg për shqiptarin që përdhunoi të dashurën zvicerane të të birit

Për shkak të dhunimit dhe detyrimit për marrëdhënie seksuale ndaj të dashurës së djalit, një 52 vjeçar duheshte të përgjigjet përpara Gjykatës së Lartë të Cyrihut, shkruan 20min.ch. “Në eksperiencën time si Gjykatës, vetëm rrallë herë kam parë delikte të tilla brutale,” tha kryetari i trupit gjykues në Cyrih. I pandehuri është një 52 vjeçar...

Kosovë, Slider / May 7, 2018 Gjendet trupi i dytê i pajetë i policit të zhdukur

Sot është gjetur edhe trupi i policit Armend Trena në lumin Lepenc, pas 10 ditë kërkimesh. Njësitë e kërkim shpëtimit të FSK-së, Policisë së Kosovës dhe AME-së (Agjencisë së Kosovës për Emergjenca) sot në orën 15 e 40, në kilometrin e 6-të (në hyrje të Hanit të Elezit) nga vend i aksidentit në lumin Lepenc,...

Kosovë, Slider / May 3, 2018 Ja cfarë thotë kryeprokurori për gjetjen e trupit të zhdukur të policit

Kryeprokurori i Ferizajt, Shukri Jashari ka thënë se kufoma e Malësor Dashit është gjetur i zhveshur në lumin Lepenc për shkak të qëndrimit në ujë. Ai ka theksuar se kërkimet për viktimën e dytë janë duke vazhduar. “Pas kërkimeve është gjetur trupi i pajetë i policit Malësor Dashit dhe është dërguar për obduksion në Prishtinë....

Kosovë, Slider / May 3, 2018 Lajmi i fundit/ Gjendet trupi i njërit polic të zhdukur

Është gjetur trupi i njërit prej policëve të zhdukur, raporton gazetarja e TV Arta e cila gjendet në vendin e ngjarjes. Trupi është gjetur në Lepenc, në pjesën e Kosovës.

Kosovë, Slider / May 2, 2018 Shqiptarët e aksidentuar në Serbi janë jashtë rrezikut për jetë

Valdet Sadiku, shefi i zyrës ndërlidhëse të Kosovës në Beograd, ka thënë se të gjithë pasagjerët të cilët pësuan lëndime nga aksidenti i sotëm në Serbi, janë jashtë rrezikut për jetë. Sadiku në Info ka thënë se janë nëntë persona të lënduar, shtatë nga të cilët janë liruar nga spitali ku ishin dërguar për trajtim....

Kosovë

Kosovë, Slider

E perjeton rende largimin e kosovareve

E perjeton rende largimin e kosovareve Veprimtari Adem Demaçi po e përjeton rëndë largimin e qytetarëve të Kosovës drejt Perëndimit. Ai thotë se qytetarët janë zhgënjyer dhe nuk po ia gjejnë qarën vetit këtu dhe po mësyjnë Perëndimin me shpresë se atje do t’i zgjidhin problemet. “Qeveria e Kosovës e ka nxjerrë një Ligj për…

Kosovë, Slider

Thaçi: Po punojmë me vendet e BE’së që t’i kthejmë ata që u larguan

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi, thotë se qytetarët po mendojnë se i pret një mrekulli në vendet perëndimore. “Gjithsesi, duhet më tepër ‘edukim’ në këtë fenomen nga lidershipi i Kosovës, që qytetarët tanë të mos mashtrohen, duke u larguar dhe lëshuar Kosovën. Me një shpresë se do të gjejnë një jetë…

1 11 12 13
Struga Ekspres