Kosovë, Slider / October 18, 2018 Valmiri vuan nga leukemia, ka nevojë për ndihmë, është vetëm 18 vjeçar (VIDEO)

Ka dy javë që Valmir Limani është shtrirë në Klinikën e Hematologjisë në Prishtinë. Por, gjendja shëndetësore e këtij 18 vjeçari nga Tërpeza e Vitisë nuk po përmirësohet. Për më tepër leukemia vetëm sa po ia rëndon gjendjen, njofton Klan Kosova. Shërimi i kësaj sëmundjeje nuk është i mundur në Kosovë. Ndërkaq, familja e tij...

Kosovë, Slider / October 18, 2018 Hoxhallarët në Kosovë paguhen deri në 1500 euro

Zëdhënësi i BIK-ut, Ahmet Sadriu ka thënë se nëse punëtorët e Bashkësisë Islame pajtohen që një udhëheqës të vazhdojë të ushtrojë detyrën asgjë nuk ka të keqe këtu. Ai në RTV Dukagjini ka thënë se edhe para Naim Tërnavës, BIK-u ka pasur myfti që ka udhëhequr institucionin për 20 vite. “Duhet të kuptoj opinioni se...

Kosovë, Slider / October 14, 2018 Halil Kastrati shpërthen në lot, kur shikon në ekran djemtë e tij, sidomos Uvejsin që ka humbur shikimin (VIDEO)

Halil Kastrati është një nga humanistët më të mëdhenj shqiptar. Ai thuajse çdo ditë është buzëqeshje e gëzimi për një familje në nevojë, e për shumë qytetarë që po i kalojnë ditët e vështira, pa kulm mbi kokë e me bark të zbrazët, shkruan Indeksonline. Mirësia dhe shpirti i tij i mirë nga kaluar të...

Kosovë, Slider / October 6, 2018 Jashari: Copëtimi i Kosovës do të ishte shkelje e gjakut të dëshmorëve

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari tha se sot ka përfunduar ceremonia shtetërore ku janë rivarrosur 157 dëshmorët e zonës së Drenicës. Jashari në Interaktiv të KTV-së tha se ka qenë një emocion i veçantë, por mbi të gjitha krenari që sot përfundimisht ata janë bashkë. Në këtë kompleks tash e tutje do të pushojnë edhe...

Kosovë, Slider / October 4, 2018 Vajza e dëshmorit në ditën e martesës viziton varrin e babait (FOTO)

Vajza e dëshmorit Halil Sejfijaj, Vixhi Sejfijaj, pasi kishte veshë vellon e nusërisë, së pari ka shkuar tek varri i babait të saj për të marrë bekimin e tij. Vixhi e cila dukej shumë e bukur në rrobat e nusërisë, kur babi i saj kishte rënë për lirinë e atdheut ishte shumë e vogël, në...

Kosovë

Dy të rinj vdesin në aksident trafiku
Kosovë, Slider

Dy të rinj vdesin në aksident trafiku

Dy persona nga fshati Nagavc i Rahovecit kanë humbur jetën në një aksident trafiku që ka ndodhur të dielën në mëngjes në Krushë të Vogël të Prizrenit. Sipas pjesëtarëve të Policisë rajonale të Prizrenit në këtë aksident kanë qenë të përfshirë një kamion dhe një veturë. Në bazë të hetimeve fillestare të organeve policore dyshohet…

Ndërroi jetë aktori i njohur kosovar Blerim Peci
Kosovë, Slider

Ndërroi jetë aktori i njohur kosovar Blerim Peci

Në orët e hershme të mëngjesit të sotëm ka ndërruar jetë aktori i njohur kosovar, Blerim Peci. Lajmin e ka bërë të ditur miku i tij më i ngushtë, Fehmi Ferati, përmes një postimi në “Facebook”. “”Herët bre Bel, shumë para kohe me shkru këtë lajm për ty”. Rand shumë e randë bre! Njoftojmë miqët,…

Tragjedi në Kosovë: Vrau gruan dhe plagosi motrën e gruas
Kosovë, Slider

Tragjedi në Kosovë: Vrau gruan dhe plagosi motrën e gruas

Një rast tragjik ka ndodhur në fshatin Radishevë të Skenderajt pasi një person ka vrarë bashkëshorten e tij dhe më pas ka plagosur edhe motrën e bashkëshortes dhe burrin e saj. Personi, me inicialet XH.T., rreth të tridhjetave, është vetëdorëzuar më pas në polici. Siç kupton Klan Kosova ai pasi ka lënë të vdekur gruan…

Florenti, student i mjekësisë vuan nga leukemia, i nevojitet ndihmë -Shpërndajeni edhe në diasporë sa të mundeni!
Kosovë, Slider

Florenti, student i mjekësisë vuan nga leukemia, i nevojitet ndihmë -Shpërndajeni edhe në diasporë sa të mundeni!

Njerez te vullnetit te mire, kudo qe jetoni – Kosove, Shqiperi, Maqedoni, Mali i Zi, Evrope dhe Shtetet te Bashkuara, ju lutem na ndihmoni te mbledhim mjetet e nevojshme per sherimin e Florentit. Diaspora e Kosoves ka qene dhe mbetet burimi kryesor i financimit ne Kosove, prandaj llogarisim ne mbeshtetjen tuaj. Cdo cent i juaj…

Nusja sulmon me shufër metalike burrin dhe vjehrrën
Kosovë, Slider

Nusja sulmon me shufër metalike burrin dhe vjehrrën

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme është arrestuar një femër. Kjo e fundit kishte sulmuar me shufër metalike burrin dhe vjehrrën e saj. “Është arrestuar e dyshuara femër K-Shqiptare pasi që e njëjta kishte sulmuar me një shufër metalike burrin dhe vjehrrën e saj viktimat K-Shqiptare. Viktimat kanë pranuar tretman mjekësor…

Shoferi i autobusit i dehur tapë, shkakton aksident
Kosovë, Slider

Shoferi i autobusit i dehur tapë, shkakton aksident

Një person nën ndikim të alkoolit pasi ka marrë nga garazhi autobusin, ka shkaktuar dëme materiale në dyert e garazhës dhe të oborrit, në rrugën kryesore e ka goditur një shtyllë të ndriçimit, pastaj ka dal nga rruga ku ka dëmtuar autobusin në tërësi. E gjithë ngjarja ka ndodhur në rrugën “Marie Shllaku” mbrëmë (e…

E tmerrshme: Prindërit e rrahin mësuesin në një shkollë shqiptare (FOTO)
Kosovë, Slider

E tmerrshme: Prindërit e rrahin mësuesin në një shkollë shqiptare (FOTO)

Ushtrimi i dhunës në shkolla edhe më tej vazhdon të jetë një fenomen shqetësues. Përparim Qahili, mësimdhënës në shkollën fillore “28 Nëntori” në Vërban të Vitisë, ka qenë objekt i dhunës nga një grup i prindërve. Lajmin për “Indeksonline” e ka konfirmuar edhe drejtori i kësaj shkolle Sherif Neziri. Ky i fundit çuditërisht kërkon që…

1 11 12 13 14 15 21
Struga Ekspres