Kosovë, Slider / November 19, 2019 Lirak Çelaj: Do të ndodhë bashkimi kombëtar

Aktori dhe anëtari i PDK’së, Lirak Çelaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se beson fuqishëm në bashkimin kombëtar. Derisa po flitej për atë se a duhet që të bashkohen dy kombëtaret tona në një të vetme, Çelaj tha se kjo do të ndodhte vetëm nëse ndodhë bashkimi kombëtar. “Kosova gjithmonë është dashur të...

Kosovë, Slider / November 17, 2019 Paralajmërimi i Albin Kurti: Nuk ka shkëmbim territoresh pa luftë

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Abin Kurti, ka folur sërish rreth idesë për shkëmbim të territoreve. Kandidati për kryeministër ka hedhur poshtë idenë e shkëmbimit të territoreve, duke shtuar se, prapa saj qëndron ideja e presidentit serb Aleksandër Vuçiq për të ndarë Kosovën dhe pastaj, siç tha si, përmes demarkimit të kufirit me kroatët, të ndajë...

Kosovë, Slider, Sport / November 14, 2019 Çekia vs Kosova, Goooooool – shënon Atdhe Nuhiu

Ka startuar ndeshja mes Çekisë dhe Kosovës në ‘Doosan Arena’, që do të zhvillohet në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”. 49′ – Goooooooooooooool, shenon Atdhe Nuhiuu 48′ – Amir Rrahmani ishte afer te shenoje gol shume te bukur,por goditja e tij perfundoi jashte portes 46′ – Bernard Challandes largon nga loja Anel Rashkajn, inkuadrohet...

Kosovë, Slider / November 13, 2019 Fitorja e Albin Kurtit frikëson Serbinë

Avokati Spartak Ngjela në një intervistë për “Bota sot” deklaroi se shqiptarët mbijetuan nga një konspiracion 180 vjeçar kundër tyre. Me një fjalë pavarësia e Kosovës sipas Ngjelës është triumf historik. Më tej Ngjela tha se fitorja e Albin Kurtit në Kosovë është eveniment kombëtar. Por do të varet se si do të ndërtojë politikën...

Kosovë, Slider / November 9, 2019 Hashim Thaçi ia konfirmon Zaevit: Kosova nuk merr pjesë në Samitin e Ohrit

Askush nga Kosova dhe Mali i Zi nuk do të marrë pjesë në Samitin e Ohrit, në përpjekje për të krijuar minishengenin ballkanik.Presidenca ka konfirmuar se Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një bisede telefonike ia ka konfirmuar kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, se Kosova nuk merr pjesë në këtë samit....

Kosovë

Lirak Çelaj: Do të ndodhë bashkimi kombëtar
Kosovë, Slider

Lirak Çelaj: Do të ndodhë bashkimi kombëtar

Aktori dhe anëtari i PDK’së, Lirak Çelaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se beson fuqishëm në bashkimin kombëtar. Derisa po flitej për atë se a duhet që të bashkohen dy kombëtaret tona në një të vetme, Çelaj tha se kjo do të ndodhte vetëm nëse ndodhë bashkimi kombëtar. “Kosova gjithmonë është dashur të…

Paralajmërimi i Albin Kurti: Nuk ka shkëmbim territoresh pa luftë
Kosovë, Slider

Paralajmërimi i Albin Kurti: Nuk ka shkëmbim territoresh pa luftë

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Abin Kurti, ka folur sërish rreth idesë për shkëmbim të territoreve. Kandidati për kryeministër ka hedhur poshtë idenë e shkëmbimit të territoreve, duke shtuar se, prapa saj qëndron ideja e presidentit serb Aleksandër Vuçiq për të ndarë Kosovën dhe pastaj, siç tha si, përmes demarkimit të kufirit me kroatët, të ndajë…

Çekia vs Kosova, Goooooool – shënon Atdhe Nuhiu
Kosovë, Slider, Sport

Çekia vs Kosova, Goooooool – shënon Atdhe Nuhiu

Ka startuar ndeshja mes Çekisë dhe Kosovës në ‘Doosan Arena’, që do të zhvillohet në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”. 49′ – Goooooooooooooool, shenon Atdhe Nuhiuu 48′ – Amir Rrahmani ishte afer te shenoje gol shume te bukur,por goditja e tij perfundoi jashte portes 46′ – Bernard Challandes largon nga loja Anel Rashkajn, inkuadrohet…

Fitorja e Albin Kurtit frikëson Serbinë
Kosovë, Slider

Fitorja e Albin Kurtit frikëson Serbinë

Avokati Spartak Ngjela në një intervistë për “Bota sot” deklaroi se shqiptarët mbijetuan nga një konspiracion 180 vjeçar kundër tyre. Me një fjalë pavarësia e Kosovës sipas Ngjelës është triumf historik. Më tej Ngjela tha se fitorja e Albin Kurtit në Kosovë është eveniment kombëtar. Por do të varet se si do të ndërtojë politikën…

Ndërron jetë anëtari i grupit “Trix” (FOTO)
Kosovë, Kulturë, Slider

Ndërron jetë anëtari i grupit “Trix” (FOTO)

Ka vdekur kitarist i grupit  të njohura të muzikës shqipe “Trix”, Nuredin Azemi Një ndër grupet më të suksesshme dhe më të famshme shqiptare të “Trix” u formua në pranverë të vitit 1974 në fillim përbëhej nga tre anëtarë: Veli Sahiti, Muhamet Bislimi, si dhe Nuredin Azemi. Këtë vit u bënë edhe ca ndryshime në…

Arrestohet profesori që ngacmoi seksualisht nxënësen e tij (VIDEO)
Kosovë, Slider

Arrestohet profesori që ngacmoi seksualisht nxënësen e tij (VIDEO)

I dyshuari është ndaluar në mbajtje për 48 orë, DKA në Prizren premton masa disiplinore ndaj profesorit Profesori i cili dyshohet se ngacmoi seksualisht nxënësen, është ndaluar në mbajtje për 48 orë. Drejtoria Komunale e Arsimit në Prizren ka premtuar masa disiplinore ndaj profesorit. Personi i arrestuar dyshohet se e ngacmoi seksualisht nxënësen e tij…

Kurti takohet me Ramën në Tiranë, detaje nga takimi
Kosovë, Slider

Kurti takohet me Ramën në Tiranë, detaje nga takimi

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, po zhvillon sonte takim informal me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Siç udhëtoi edhe herën e kaluar, kur shkoi në Tiranë për të festuar fitoren e Vetëvendosjes, Albin Kurti, raportohet se arriti në Kryeministrinë e Shqipërisë pa eskortë. ”Nuk erdhi me eskortë, i shoqëruar nga automjete”. ”Doli shefi i…

E dhimbshme/ Vetëvritet një shqiptar në burgun e Zvicrës
Kosovë, Slider

E dhimbshme/ Vetëvritet një shqiptar në burgun e Zvicrës

Në njësinë e kujdesit intensiv për një javë, një i burgosur 36 vjeçar kosovar ka vdekur mbrëme, pas një përpjekje vetëvrasjeje. Ai ishte duke vujatur denimin ne burgun Bois-Mermet te Lausannes (VD) pasi u gjet i pajetë nga stafi i burgut, njofton agjencia e lajemeve “Presheva Jonë” 36 vjeçari kosovar un perkjujdes stafi i burgut,…

1 2 3 42
Struga Ekspres