/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Kosovë, Slider / July 2, 2020 Hashim Thaçi: Deklarata Kushtetuese e 2 korrikut 1990, moment i paharrueshëm politik dhe historik

Sot mbushen 30 vjet që kur delegatët e atëhershëm të Kuvendit të Kosovës, miratuan Deklaratën Kushtetuese të 2 Korrikut. Në këtë ditë historike, Kosova është shpallur njësi e veçantë, në kuadër të Federatës së atëhershme jugosllave. Me këtë rast, përmes një postimi të bërë në FB, presidenti Thaçi ka thënë se Deklarata Kushtetuese e 2...

Kosovë, Slider / June 29, 2020 Hashim Thaçi: Do të jap dorëheqje nëse konfirmohen akuzat

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të hënën se do të jap dorëheqjen dhe do të përballet me akuzat nëse ato konfirmohen. Ai i bëri këto komente në paraqitjen e parë publike që nga e mërkura kur zyra e Prokurorit të Posaçëm në Hagë, publikoi njoftimin se ka ngritur akuza ende të pakonfirmuara ndaj tij...

Kosovë, Slider / June 28, 2020 Hoti: Kosova mund sërish të izolohet nëse vazhdon ritmi i njëjtë i Kovid-19

Kryeministri i Kosovës, Avdulla Hoti paralajmëroi sot se Qeveria, nëse vazhdon trendi aktual i përhapjes së epidemisë së Kovid-19 në Kosovë, do të detyrohet t’i kthejë masat e izolimit total, njofton korrespondenti i MIA-s nga Prishtina. Në publikimin e tij në faqen në Fejsbuk, Hoti porositi se është e mundur që autoritetet të detyrohen në...

Kosovë, Slider / June 27, 2020 Në Kosovë qytetarët mbrojnë Thaçin e Veselin

Qytetarët e Kosovës i quajnë hendikep për vendin aktakuzat ndaj presidentit Hashim Thaçi e kreut të PDK-së Kadri Veseli, disa ditë para takimit në Uashington. Ata thonë se SHBA-të e dinë mirë që lufta e UÇK-së ka qenë e pastër dhe se këto akuza janë të pabaza. “Në rast se quhet Presidenti dhe këta që...

Kosovë, Slider / June 27, 2020 Gazetari Fidan Jupolli preket me koronavirus

Gazetari i T7, Fidan Jupolli ka rezultuar pozitiv me COVID-19.Lajmin e ka bërë të ditur vetë Jupolli përmes një postimi në Facebook.Ai ka thënë se virusi COVID-19 nuk është një mashtrim, derisa ka treguar se po ia vështirëson frymëmarrjen. Postimi i plotë i Jupollit:Prej Sfide , n’Sfide !! 😎 e drejt n’ COVIDI 19Babika ky...

Kosovë, Slider / June 25, 2020 Rrugëtimi i Thaçit/ Nga një djalë fshati në lider lufte dhe shteti (VIDEO)

Në qiellin e Kosovës, po vulvitet flamuri që mban dy portrete.Ky simbol dhe ngjyrat kuq e zi, i kishin bërë bashkë në rininë e tyre, Hashim Thacin dhe Kadri Veselin. Të dy bashkë, nisen aktivitetin në Lëvizjen Ilegale të Kosovës. Pak kush i njihte. Ky ishte momenti, mbase i pari kur Hashim Thaci shfaqet para...

Kosovë

Hashim Thaçi: Deklarata Kushtetuese e 2 korrikut 1990, moment i paharrueshëm politik dhe historik
Kosovë, Slider

Hashim Thaçi: Deklarata Kushtetuese e 2 korrikut 1990, moment i paharrueshëm politik dhe historik

Sot mbushen 30 vjet që kur delegatët e atëhershëm të Kuvendit të Kosovës, miratuan Deklaratën Kushtetuese të 2 Korrikut. Në këtë ditë historike, Kosova është shpallur njësi e veçantë, në kuadër të Federatës së atëhershme jugosllave. Me këtë rast, përmes një postimi të bërë në FB, presidenti Thaçi ka thënë se Deklarata Kushtetuese e 2…

Në Kosovë qytetarët mbrojnë Thaçin e Veselin
Kosovë, Slider

Në Kosovë qytetarët mbrojnë Thaçin e Veselin

Qytetarët e Kosovës i quajnë hendikep për vendin aktakuzat ndaj presidentit Hashim Thaçi e kreut të PDK-së Kadri Veseli, disa ditë para takimit në Uashington. Ata thonë se SHBA-të e dinë mirë që lufta e UÇK-së ka qenë e pastër dhe se këto akuza janë të pabaza. “Në rast se quhet Presidenti dhe këta që…

Gazetari Fidan Jupolli preket me koronavirus
Kosovë, Slider

Gazetari Fidan Jupolli preket me koronavirus

Gazetari i T7, Fidan Jupolli ka rezultuar pozitiv me COVID-19.Lajmin e ka bërë të ditur vetë Jupolli përmes një postimi në Facebook.Ai ka thënë se virusi COVID-19 nuk është një mashtrim, derisa ka treguar se po ia vështirëson frymëmarrjen. Postimi i plotë i Jupollit:Prej Sfide , n’Sfide !! 😎 e drejt n’ COVIDI 19Babika ky…

Pas propozimit për aktakuzë nga Specialja, reagon Thaçi
Kosovë, Slider

Pas propozimit për aktakuzë nga Specialja, reagon Thaçi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka bërë reagimin e parë pas propozimit të Prokurorit Special për ngritjen e aktakuzës ndaj tij dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli. Pavarësisht që Thaçi ende nuk ka dhënë ndonjë deklaratë, ai ka reaguar duke vendosur logon e UÇK-së në coverin e tij në Facebook. Kujtojmë se Thaçi ishte nisur…

Shqiptarët të bashkuar festojnë në Luginën e Preshevës, fitojnë 4 deputet
Kosovë, Slider

Shqiptarët të bashkuar festojnë në Luginën e Preshevës, fitojnë 4 deputet

Alternativa Demokratike Shqiptare ka fituar 4 ulëse në zgjedhjet parlamentare të Serbisë, bëhet e ditur sipas rezultateve preliminare. Shqiptarët garuan në një listë të përbashkët në zgjedhjet e 21 qershorit pasi u arrit konsensusi politik mes partive në Luginë të Preshevës dhe Medvegjë. Rezultati u arrit përkundër faktit që disa shqiptarë të Luginës nuk u…

1 2 3 59
error: Content is protected !!
Struga Ekspres