Bota

Bota, Slider

Video shokuese: Mësuesja shtyp me këmbë nxënësit

Ky është momenti shokues kur një mësuese në Gana të Afrikës dhunon nxënësit e saj pasi nuk kishin bërë detyrat. Dy nxënës qëndrojnë pa lëvizur në tokë, ndërsa mësuesja u ka hipur në shpinë si formë ndëshkimi. Raportohet se mësuesja e fshatit kishte kohë që e përdorte këtë formë ndëshkimi. Megjithatë autoritetet kishin refuzuar që…

Bota, Slider

iPhone vret 24-vjeçaren ruse

Viktima e dytë nga iPhone regjistrohet brenda një muaji në Rusi. 24-vjeçarja Evgjenia Sviridenko humbi jetën pasi karikuesi i iPhone-it të saj u rrëzua, teksa ajo ishte duke bërë një dush. Shoqja e dhomës tha se e ndjera po shikonte në celular llogarinë e saj në rrejtet sociale, në momentin kur ndodhi aksidenti, transmeton shekulli….

Bota, Slider

Kapen 53 milionë euro falso

Policia italiane ka sekuestruar 53 milionë euro të falsifikuara në një bodrum në Napoli. Mediat italiane bëjnë të ditur se kjo është shuma më e madhe e parave false të sekuestruara ndonjëherë. Policia i zbuloi eurot teksa po kontrollonte shtëpinë e 51-vjeçarit Antonio Sgambati, i cili është arrestuar nën akuzat e prodhimit, shpenzimit dhe shpërndarjen…

Bota, Slider

Karikatura e pergjakur

Nuk ka terrorizem perderisa viktimat jane musliman…Kjo eshte eshte karikatura qe po qarkullon me te madhe neper rrjetet sociale.Morali i kesaj karikature eshte se si mediat nuk i kushtuan shume rendesi kesaj masakre ndaj muslimaneve.U vrane tre njerez musliman dhe kjo nuk u quajt terrorizem dhe po te vriteshin jo musliman nga muslimanet atehere do…

Bota, Slider

pasi të vdisni,facebook ju lejon…

Rrjeti social e zbuloi të martën këtë veçori të re, e cila quhet kontakti i privatësisë dhe shfaqet në menunë e konfigurimeve të sigurisë. Aty mund të zgjidhni një mik në Facebook, i cili do të mund të kontrollojë disa aspekte të faqes tuaj, si fotot tuaj të profilit apo të kopertinës, pasi të vdisni….

Bota, Slider

20 sekondat e para te jetes

Të përgjakur dhe duke qarë, dalin nga mitra e nënës së tyre dhe marrin frymë për herë të parë. Këto momente intime kapen nga fotografi francez Christian Berthelot, i cili i bën foto bebeve në 20 sekondat e para të jetës së tyre. 38-vjeçari nisi këtë projekt të veçantë 6 muaj pas lindjes së djalit…

Bota, Slider

MYSLIMANËT E VRARË NË SHBA

Tre studentët myslimanë-amerikanë të cilët u vranë në rezidencën e Universitetit të Karolinës së Veriut në Chapel Hill, kanë shkaktuar diskutim masiv në mediat sociale. Ndonëse mediat gjigande po mundohen të hedhin ujë mbi këtë zjarr, janë mediat sociale ato që po e mbulojnë si është më së miri krimin e fundit islamofob. Facebook është…

Bota, Slider

refuzonte të dilte nga spitali

Një pacient, i cili refuzonte të dilte nga spitali prej tre vitesh, u nxor me forcë. Ngjarja ndodhi në Pekin të Kinës. Një gjykatë urdhëroi që pacienti 55- vjeçar të nxirrej me forcë. Kur policia mbërriti te spitali, ai e kishte lidhur vetem ne zinxhirë në krevat. Kjo nuk e ndaloi policinë që ta nxjerrë…

Bota

Poroshenko: Gati gjendja e jashtëzakonshme nëse s’ka marrëveshje

Të gjithë sytë janë nga Minsku i Bjellorusisë këtë të mërkurë, ku zyrtarë nga Rusia, Ukraina dhe grupet separatiste do të takohen për të shqyrtuar propozimet mbi një marrëveshje të mundshme paqeje në Ukrainë. Pas një serie bisedimesh të nivelit të ulët, presidenti francez Francois Hollande dhe Kancelarja gjermane Angela Merkel, shpresojnë të përafrojnë qëndrimet…

Bota, Slider

Obama kerkon trupa ushtarakë kundër ISIS

Presidenti i SHBA-ve Barak Obama, i ka kërkuar kongresit autorizmin për ndërhyrje të forcave ushtarake kundër shtetit islamik. Në kërkesën e kreut të Shtëpisë së Bardhë theksohet se ISIS përbën një rrezik dhe kërcënim të madh. Për këtë shkak, Obama kërkoi që krahas bombardimeve nga ajri të autorizohet edhe ndërhyrja ushtarake. Në propozimin e tij…

1 89 90 91 92
Struga Ekspres