Bota

Ja kush është studentja shqiptare që u gjet e vdekur (FOTO)
Bota, Slider

Ja kush është studentja shqiptare që u gjet e vdekur (FOTO)

Mediat italiane kanë publikuar fotografinë dhe identitetin e studentes shqiptare, e cila u gjet e vdekur në një konvikt në Trieste, ku edhe studionte. Viktima është Floriana Xheka, 21 vjeçe, e cila sipas medieve lokale humbi jetën për shkak të një ataku kardiak. Në profilin në rrjetet sociale të vajzës, thuhet se ajo është nga…

U arrestua për vjedhjen e 5 dollarëve,vdes në qeli nga uria
Bota, Slider

U arrestua për vjedhjen e 5 dollarëve,vdes në qeli nga uria

Një 24-vjeçar u arrestua nga policia amerikane pasi vodhi në një supermarket në Portsmouth në Virginia, pije dhe diçka për të ngrënë me një vlerë prej 5 dollarësh. Por 24-vjeçari Jamycheal Mitchell, afro-amerikan me shqetësime mendore, vdiq nga uria në qeli pas 4 muajsh. Autoritetet e burgut thanë se vdekja kishte ardhur për shkaqe natyrore…

Ja si përgjoheni në Facebook kur “klikoni” ose bëni “like”!
Bota, Slider

Ja si përgjoheni në Facebook kur “klikoni” ose bëni “like”!

Sipas një studimi të bërë nga profesionistët amerikanë dhe britanikë, rezulton se kompanitë e reklamave që shfaqen në Facebook, arrijnë që t’ju përgjojnë kur ju i klikoni ose i bëni “like”. Duke bërë pikërisht këtë gjë, reklamuesit e Facebook kanë rritur shitjet e produkteve të bukurisë dhe aplikacionet e lojërave me 50% krahasuar me reklamat…

Facebook paralajmëron: Do i mbyllim llogaritë tuaja nëse nuk keni një foto të qartë të fytyrës suaj
Bota, Slider

Facebook paralajmëron: Do i mbyllim llogaritë tuaja nëse nuk keni një foto të qartë të fytyrës suaj

Facebook së fundmi ka paralajmëruar përdoruesit e tij se do i mbylli llogaritë e tyre në këtë aplikacion nëse ata nuk ngarkojnë një foto ‘të qartë’ të fytyrës së tyre. Sistemi i ri i verifikimit të identitetit është përpjekja më e fundit e rrjetit social për të frenuar përhapjen e “bots” artificialisht inteligjente, aplikacionet softuerike…

Pacientit në Zvicër i kërkohet të paguajë faturën e vitit 1994
Bota, Slider

Pacientit në Zvicër i kërkohet të paguajë faturën e vitit 1994

Një kompani e mbledhjes së borxheve në Welsh ka faturuar një borxh të vjetruar. Njëzet e tre vjet më parë një zviceran nuk pagoi një faturë mjekësore, sepse nuk mund të përballonte 110 frangat e kërkuara. Këto ditë ai mori postën nga kompania për grumbullimin e borxhit «Office Romand de Recouvrement». Zarfi përmbante një faturë…

Ja sa i ka pagat Zvicra
Bota, Slider

Ja sa i ka pagat Zvicra

Paga mesatare është 4,421 euro në muaj, duke u ndjekur nga Islanda me 3,430 euro, Norvegjia me 3,405, Danimarka me 3,270, Luksemburgu me 3,159 dhe Suedia me 2,713 E Enjte, 30 Nëntor 2017 – 9:30 albinfo.ch Sipas të dhënave të përpunuara nga ‘Wikipedia’, bazuar në informacionet e marra nga FMN, Banka Botërore dhe institucionet përkatëse…

1 70 71 72 73 74 90
Struga Ekspres