Bota

Golf 2-shin tenton ta shes për 19 mijë euro, ja arsyeja
Bota, Slider

Golf 2-shin tenton ta shes për 19 mijë euro, ja arsyeja

Bëhet fjalë për një veturë të tipit GOLF1, të blerë për vetëm 500 euro, të publikuar nga Patrik Milkah nga Shtutgarti, shpallje e vendosur në faqen Mobile.de. Adhuruesit e automobilave kanë mbetur të habitur kur panë në internet në një webfaqe të shitjes së veturave që figuronte një veturë Golf, i prodhuar në vitin 1993,…

Gjermania hap shumë vende pune, ja si mund të aplikoni
Bota, Slider

Gjermania hap shumë vende pune, ja si mund të aplikoni

Në tre muajt e parë të vitit 2017 punëdhënësit kërkojnë 1.064 milionë punëtorë, që është 9.000 më shumë se në tremujorin e fundit të vitit 2016, e cila deri më tani ka mbajtur rekordin, raporton AFP. Sipas raportit të publikuar nga Instituti për Hulumtime të Punësimit (IAB), Gjermania nuk ka pasur kurrë më shumë vende…

Shqiptari fiton llotarinë në Amerikë, bëhet milioner (FOTO)
Bota, Slider

Shqiptari fiton llotarinë në Amerikë, bëhet milioner (FOTO)

Një 41-vjeçar nga Shqipëria ka fituar 1 milion dollarë në “Michigan Lottery’s Powerball”. Edmond Nicaj arriti të gjente në mënyrë perfekte numrat fitues të kësaj lotarie, duke i dhuruar vetes shumën e majme. “Unë blej një biletë lotarie herë pas here, por kësaj radhe ishte vërtet shpërblyese”, është shprehur shqiptari. “E pash biletën në mëngjes,…

Gjermania ofron nga 1000 euro për secilin azilkërkues që kthehet vullnetarisht
Bota, Slider

Gjermania ofron nga 1000 euro për secilin azilkërkues që kthehet vullnetarisht

Ministri i Brendshëm, Thomas de Maizière u bën thirrje azilkërkuesve të refuzuar që ta shfrytëzojnë këtë ofertë. “Nëse ju vendosni deri në fund të muajit shkurt që të ktheheni vullnetarisht në vendlindje, mund të përfitoni edhe këtë ndihmë shtesë për shpenzimet për strehim në vendin tuaj. Ne ju ndihmojmë me ndihma konkrete për riintegrimin”, tha…

I pastrehu gjen një çek 10 mijë dollarësh: Ja kthen pronares pa hezitim dhe ja si shpërblehet (VIDEO)
Bota, Slider

I pastrehu gjen një çek 10 mijë dollarësh: Ja kthen pronares pa hezitim dhe ja si shpërblehet (VIDEO)

Një gjest i bukur moral vjen nga New Haven, Connecticut, SHBA. Elmer Alvarez, i pastrehë, gjeti një çek prej 10,000 dollarë në rrugë. Pa hezituar për asnjë sekondë, ai ia ktheu menjëherë paratë pronares. Doli se çeku i takonte Roberta Hoskie, një milionere dhe tregtare patundshmërish, shkruan Spotlight. I befasuar nga gjesti i Alvarezit, Hoskie…

Ja si mund të fitohet një leje pune në Zvicër
Bota, Slider

Ja si mund të fitohet një leje pune në Zvicër

Të përkujtojmë së pari se për personat shtetasë të bashkësisë evropiane (në përjashtim të shteteve anëtare që kalojnë një fazë tranzitore), çështja e lejes së punës dhe qëndrimit, është një formalitet jashtëzakonisht i thjeshtë. Për fitimin e lejes së tillë, mjafton me patur një kontratë pune të nënshkruar apo disa herë mjafton edhe një letër…

1 69 70 71 72 73 90
Struga Ekspres